01.02.2015 14:30 CET
5 : 0
(1:0)

Arsenal FC - Aston Villa 5:0

Již 19 různých střelců pro Arsenal v tomto ročníku; a naopak žádný střelec pro Aston Villu již po více než 10 hodin ligové kopané. Takové jsou zhruba dva nejdůležitější výstupy z prvního dnešního klání, které doopravdy velmi hladce opanovali favorizovaní domácí...

Pokud Emirates Stadium v nedávné době platilo za relativně oblíbenou destinaci birminghamských, dnešek byl od počátku jiný. Už v osmé minutě Mesut Özil úžasně pohotovým prodloužením dlouhého obráncova nákopu vyslal do sólového úniku Girouda a ten lehce komplikovaným způsobem ideálně navázal na svou klíčovou trefu do sítě ManCity zpřed dvou týdnů.

Pravda, Aston Villa se potom zejména od 25. minuty docela pěkně chytla a první poločas "doklepala" se ctí, ovšem po změně stran to už bylo celé jen a jen o Arsenalu. Ihned v 56. minutě si Özil vyměnil s Giroudem role, aby stanovil skóre 2:0, a jen krátce na to pro změnu Walcott suverénní koncovkou završil svůj hezký průběh soupeřovou záložní linií.

V 70. minutě Arsene Wenger vpustil na hřiště Rosického s Akpomem a druhý jmenovaný mu důvěru splatil prakticky okamžitě, když se nechal očividně faulovat nešetrným brankářem Guzanem. Cazorla potom na penaltovém puntíku sice nepřesvědčil, jeho ránu doprostřed brány nicméně americký gólman šokujícím způsobem vyrazil akorát do sítě.

Definitivní ránu posléze až v nastavení duelu zlomeným hostům zasadil Héctor Bellerín, jehož první profesionální branka mohla být jen těžko vyvedenější. Santi Cazorla svého krajana pobídl těsně za hranou šestnáctky a talentovaný pravý bek bez přípravy nasměroval svou křižnou ránu od tyče do sítě.

Autor: Tomáš Daníček