24.08.2013 18:30 CET
0 : 1
(0:1)

Liverpool díky Sturridgovi vydoloval z Villa Parku tři body

Stoprocentní i po druhém kole zůstává Liverpool, který udolal Aston Villu na jejím hřišti 1:0 a připojil se tak na čele tabulky k šestibodové Chelsea. O osudu zápasu rozhodl v jednadvacáté minutě krásným zásahem Daniel Sturridge, domácí pak sice soupeře dokázali zatlačit, gól však vstřelit nedokázali, když v největší šanci v závěru vychytal Bentekeho Mignolet.

První poločas byl velmi vyrovnaný, dlouho se vlastně nic zajímavého nedělo. Až v jednadvacáté minutě přišel šok pro domácí příznivce, když Enriqueho pas přepustil Coutinho Sturridgeovi, ten si pohrál s obranou Villans, obešel také Guzana a přesným zakončením přes nohu otevřel skóre zápasu. Následovala další poměrně nudná pasáž, ze které vyústila tak akorát jedna Bacuňova dělovka, která ale neměla šanci ohrozit Mignoletovu svatyni.

Až v samotném závěru úvodního dějství se začaly dít zajímavé věci, když Aston Villa dostala soupeře pod tlak. Bentekeho parádní rána z otočky ovšem skončila po skvělém Mignoletově zákroku jen rohovým kopem, Lowtonův tečovaný pokus zase skončil těsně nad břevnem. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1, nicméně závěr prvního poločasu tak nějak předznamenal to, jakým způsobem se bude vyvíjet poločas druhý.

V něm už byli Villans jednoznačně aktivnějším celkem a donutili Liverpool stáhnout se do obranné ulity, ani domácí si ovšem další šance stále ne a ne vytvořit. Až střídající El Ahmadi zkoušel štěstí zpoza šestnáctky, do rány mu ale včas skočil obětavý Gerrard. Jedinečná příležitost na vyrovnání tak přišla až v osmdesáté šesté minutě. To střídající Helenius ideálně prodloužil dlouhý nákop ke kopačkám Bentekeho, který se opřel do balónu a Villa Park se už už začínal radovat ze zasloužené kýžené trefy, Mignolet však vytáhl u své levé tyče fantastický zákrok a hlavně jemu tak mohou hosté děkovat za tři body.

Ty ještě chtěli Reds podpořit rychlým protiútokem Sturridge, po jehož pádu se Liverpool dožadoval odpískání penalty, sudí Clattenburg ovšem žádný nedovolený zákrok neviděl. Aston Villa však ani tak už nedokázala skórovat, a tak odešla ze zápasu poražena po výsledku 0:1.

Autor: Michal Hruška