15.03.2014 18:30 CET
1 : 0
(0:0)

Chelsea prohrála s Villou a navíc přišla o dva vyloučené hráče

Velká trhlina v ambicích Chelsea na ligový titul. Vedoucí celek Premier League nezvládl venkovní utkání na hřišti Aston Villy, které podlehl 1:0. O jediný gól se postaral překrásnou střelou za patou Fabian Delph. Villans pomohl Willian, který se více než dvacet minut před koncem nechal za druhou žlutou kartu vyloučit. V závěru ho ještě napodobil za hovadský zákrok Ramires.

Chelsea v prvním poločase už počtvrté za sebou nedala gól a jako je tomu již pravidlem, ani nepředvedla příliš dobrý výkon. V úvodu pálil těsně vedle Willian a Oscar, ale to bylo tak vše. Nutno říct, že domácí hráli ještě hůře a zahrozili prakticky jen jednou za celou půli, když se do míče krásně akrobaticky položil Benteke a minul bránu o decimetry.

Pět minut před koncem sice fanoušci Chelsea propukli v oslavy, ale jejich nadšení velmi záhy vzal konce. Rohový kop Williana tečoval Terry hlavou přímo k Nemanjovi Matićovi, který protlačil míč přes Guzana na přední tyči do sítě - při zpracování si však lehce pomohl rukou, a gól tak platit nemohl.

Druhé dějství začalo jako obvykle ve větším tempu. Chelsea držela míč a často vyrážela na zteč do obrany Villans. Velký závar vznikl po centru Ivanoviće, Hazard vykoupal Bacunu a jeho zadovku si málem srazil do branky El Ahmadi.

Svěřenci Josého Mourinha byli lepší, ale chybělo jim v koncovce zabijácký instinkt. Často měli na noze zajímavě vyhlížející šanci, jenže v poslední chvíli příliš dlouho váhali, narazili na pozorné obránce nebo brankáře Guzana. Po hodině hry měl gól na noze Oscar, ale střelou po zemi trefil právě jen amerického brankáře. Na druhé straně podobě selhal Christian Benteke, v pozici, z níž obvykle soupeře popraví, těsně minul zadní tyč.

Důležitý moment spískal v osmašedesáté minutě Brazilec Willian. Unikajícího Delpha zastavil zezadu za pomoci ruky a sudí Chris Foy se rozhodl jednat. Ke žluté kartě v prvním poločase přidal záložníkovi Chelsea přísně i druhou a Blues dohrávali o deseti.

Hra se převrátila ve prospěch Villans a utichl tlak hostí, kteří se museli o poznání více soustředit i na defenzivu. Přesto i oni dostali velkou šanci k rozhodnutí. Po faulu na Schürrleho zahrával přímý kop Hazard a na jeho střelu/centr těsně nedosáhl Demba Ba.

Domácí měli chvíli poté také možnost vstřelit branku. Rohový kop poslal Vlaar hlavou těsně vedle. Přesilovku využili až deset minut před koncem. Po ztrátě Chelsea ve středu pole se míče chopil Fabian Delph, protáhl jej až před vápno, kde jej předal Albrightonovi, počkal si na zpětnou přihrávku a fantasticky za patou poslal merunu do sítě - 1:0.

Chelsea se na žádný závěrečný nápor nezmohla, naopak definitivně rozhodnout mohl v poslední minutě Benteke, ale jeho dělovku Čech vyrazil. V nastaveném čase ještě Delph trefil břevno a Ramires si vylil zlost kriminálním zákrokem na El Ahmadiho, po čemž zaslouženě zmizel pod sprchy o pár minut dříve než spoluhráči.

Autor: Marek Ustohal