28.10.2012 16:00 CET
1 : 2
(0:2)

Tottenham si splnil povinnost, polevení jej však málem stálo dva body

V preview jsem předesílal, že kombinace rozpoložení defenzivní složky hry Southamptonu a ofenzivního potenciálu Tottenhamu může být pro domácí docela dobře smrtící. A nemýlil jsem se. Saints Londýňanům dovedli vzdorovat pouze čtvrthodinu, pak kapitulovali a ještě do přestávky nechali Spurs naplnit kvótu minimálně dvou vstřelených branek na zápas, kterou dodržují již šesté kolo v řadě.

Přitom nechybělo mnoho a stav se mohl poprvé měnit již po třech minutách. Tehdy dezorientovaný Yoshida zpětnou hlavičkou ošklivě zavařil Borucovi a Lennon se málem stal velmi šťastným střelcem. Privilegium načnutí soupeře tak nakonec spadlo do klína novopečenému otci Garethu Baleovi, který si zprava seběhl pro centr Huddlestone a hlavičkou prvně napnul síť za Polákovými zády. Záhy přirozeně neslavil, neboť se prosadil proti svému mateřskému klubu.

Soton měl dnes jediné štěstí v neštěstí: Defoe si střelecké kopačky protentokrát nechal doma. Několikrát se v nadějné pozici ustřelil, nejvýrazněji ve 28. minutě, když přepálil branku po pěkné výzvě Walkera. Kohouty to nicméně nemuselo mrzet, samozřejmě, jen si na druhý zásah počkali o něco déle, do 39. minuty. Tehdy se sice znovu nemohl radovat Defoe, ovšem jeho oblouček směřující do sítě Fonte odklonil pouze k neomylnému Dempseymu.

Southampton v úvodních osmi kolech inkasoval 24 branek, to je největší dávka od Wolves z roku 1963. Tottenham mu už ale více než dvě nenaložil, ba po přestávce místy sotva stíhal atakům outsidera. Ten sice teprve po restartu zaznamenal svou první střelu na Friedela, ta jej však nevídaně nakopla. Když pak Rodriguez v 66. minutě dokonce nadvakrát propasíroval míč za amerického brankáře, nebyl to ani takový šok.

Saints dokonce i zvládli na svém zásahu vybudovat jakýž taký tlak, ovšem Rodriguez z něj pálil mimo a Lambertův projektil zablokoval Gallas. Favorizovaní Spurs tak přeci jen svůj těsný náskok uhájili a konečně na pátý pokus vyloupili St. Mary’s.

Autor: Tomáš Daníček / bbc.co.uk, eurosport.com