16.01.2013 20:45 CET
2 : 2
(2:0)

Benítez pokračuje v domácí zoufalosti, Chelsea neporazila ani Southampton

Benítezovo prokletí na Stamford Bridge nemá konce. Upocený, upachtěný a unavený výkon domácích hráčů ve druhém poločase dovolil Southamptonu smazat dvougólové vedení, a jak už tomu bývá na západě Londýna zvykem, odvést si cenné body (v tomto případě bod). Saints díky brankám Lamberta a Puncheona odjíždějí z hřiště favorita s remízou 2:2.

Začátek zápasu připomínal spíše fiaska ze zápasů proti Queen’s Park Rangers a Swansea. Chelsea byla směrem dopředu prkenná, a ač měla výraznou převahu, do gólových šancí se proti Saints nemohla prosadit. V první polovině úvodního dějství si vytvořila jen dva náznaky příležitostí, když po přiťuknutí Maty střílel vedle Oscar; a když centr Demby po teči Hazarda spůsobil pořádný závar před Borućem.

Gólu se však přeci jen dočkala, ve 25. minutě a byla to velká paráda. Po fantastické práci Franka Lamparda u kraje vápna přiťukl 34letý středopolař míč Azpilicuetovi, který obratem centroval do vápna. Po hlavičkovém souboji Oscara s Hoovieldem se míč odrazil k Dembovi Ba a ten se do letícího balonu parádně akrobaticky položil a ranou k tyči otevřel skóre - 1:0.

Southampton poté trošku zvýšil obrátky, pochopil, že jen se "zanďourem" tentokrát po vzoru minulých soupeřů Chelsea neuspějí a vrhli se i do ofenzivy. Vytěžili z toho nicméně jen střelu Stevena Davise, který po skvělém zpracování Rodrigueze nemířil přesně. Naopak Frank Lampard ukázal, že jeho střelecký apetit je vysoký. Po báječné kombinaci z jednoho doteku pelášil na bránu Hazard, jeho skvělý pas nicméně anglický záložník v gól nepřetavil - jeho rána byla zblokovaná. O pár minut později pak mířil vedle, kdy mu proti noze připravil míč Mata.

Závěr poločasu si vzal do parády Eden Hazard. Nejprve měl velkou šanci ve 44. minutě. Demba sklepl hlavou Lampardovi, ten přiťukl ještě do lepší pozice nabíhajícímu Hazardovi, jenže drobný křídelník se nedohodl s Oscarem a nakonec po Belgičanově podivném zakončení spadl míč těsně vedle tyče. Za minutu už ale mohl oslavovat. Mata ve vápně vybojoval míč pro Ramirese, který sice napálil břevno, ale balon se odrazil přímo k Hazardovi, jenž už byl přesný - 2:0.

Z kabin jako by hráči manažera Rafaela Beníteze přišli ospalí. Převaha byla tatam, otěží utkání se chopili spíše hosté a poměrně brzy se dočkali zaslouženého snížení. Clyne výborně pronikl přes Hazarda po pravé straně a dostal se až k centru. Ve vápně již ke smůle Chelsea postával Ricky Lambert, jenž po třech minutách na hřišti krásnou hlavičkou k tyči zmírnil náskok Londýňanů - 2:1.

Blues ani tato facka pořádně neprobrala, Benítez nesáhl ke střídání, které by mohlo výraz hry oživit, a nadále se snažili spíše hosté. Až deset minut po snížení se konečně alespoň částečně projevila síla Chelsea. Diváci na Stamford Bridge mohli plesat nad geniálním pasem vzduchem za obranu od Maty, do kterého se neméně skvostně opřel z jedničky Demba Ba, avšak těsně přestřelil.

Jenže apatičnost, kterou "Rafa" snad na své svěřence přenesl (první střídání přišlo nepochopitelně až v 80. minutě, tedy v době, kdy již Nigel Adkins okysličil svůj tým hned třikrát - a střídající hráči si připsali gól a asistenci), se časem asi projevit musela. Polozraněný Mata, okopaný Hazard či zjevně unavený Oscar tak museli přihlížet, jak se Shaw prohání kolem Azpilicuety, centruje přes tečujícího Ramireze na Puncheona a ten po ideálním zpracování famózní ranou srovnává na 2:2.

Poslední desetiminutovka nabídla očekávaný tlak Chelsea. Ten byl sice výrazný a do jisté míry i drtivý; ne však do té míry, aby domácím přinesl kýžený gól. Největší šanci měl pět minut před koncem Torres, který po Matově přihrávce sice pěkně obehrál protihráče, ale střelu nenasměroval mezi tři tyče.

Autor: Marek Ustohal