04.03.2013 21:00 CET
0 : 1
(0:1)

Tévez gólem do šatny vystřelil City výhru nad Villou

Utkání, kterému by slušela i remíza, nutno však říci, že Manchester City odváží z Villa Parku tři body po právu. Dvě nastřelené tyčky, jeden zásah do černého; domácí toho příliš nevymysleli. Tlak v závěrečných minutách gól nepřinesl a Aston Villa se tak chtě nechtě dále utápí v sestupových vodách.

Zápas dlouho probíhal bez většího vzrušení. Ani jeden celek nechtěl vylézt ze své defenzivní ulity a když už (zpravidla Man City) některý tým vynaložil úsilí na ofenzivní aktivitu, narazil na disciplinovanou a konsolidovanou obranu soupeře.

První zajímavé události se tak udály až na počátku třetí desetiminutovky. Aston Villa se div neradovala z úvodní branky, jenže Bentekeho hlavička po rohu narazila na odpor Carlose Téveze, který odkopával z brankové čáry. Minutu nato pak pálil na druhé straně Rodwell, jehož obstojný pokus snadno vyrazil Guzan nad.

První poločas však patřil Manchesteru City. Není možné říct, že by si obhájce titulu vyvinul velký tlak (snad s výjimkou posledních pěti minut), ale domácího soupeře prakticky k ničemu nepustil. Zářil však Guzan, který nejprve chytil zajímavý přímý kop Milnera a pak fantastickým zákrokem vytlačil na tyčku Zabaletovu přesnou ránu.

V závěru dějství ovšem na jednu střelu nestačil. Tévezovu zkoušku zpoza vápna sice dokázal chytit, stejně jako štiplavý centr vzápětí, jenže v nastaveném času již naději neměl. Clark možná s přispěním Džekova faulu přišel o míč a bosenský forvard pelášil na bránu. V ideální chvíli předal Tévezovi, ten vykoupal kromě obránce i Guzana a do poloprázdné brány i přes snahu blokujícího Clarka otevřel skóre - 0:1.

Druhý poločas se možná odehrál ve větším tempu, ale tolika nadějných situací jsme se již nedočkali. Hra se vyrovnala, ale snaha Aston Villy vyšla vniveč. Deset minut po obrátce navíc jen díky Lowtonově bloku nezvýšil na dvougólový rozdíl znovu Tévez. Až po hodině hry se domácí dostali k otěžím klání. Hlavičky Agbonlahora a Bentekeho nicméně bránu lehce přelétly.

Hartovu svatyni netrefila ani nádherně vyhlížející pumelice Lowtona z dobrých 25 metrů. Tím však sláva klubu z Birminghamu vlastně skončila, naopak se museli strachovat o druhý gól ve vlastní síti. Yaya Touré totiž v pádu nastřelil tyč a Džeko uklízel do prázdné brány. Byl ale v ofsajdu. Závěrečný tlak Villans pak nepřinesl příliš zajímavého a tak utkání skončilo nejtěsnějším možným vítězstvím Man City.

Autor: Marek Ustohal