09.04.2012 21:00 CET
1 : 1
(0:1)

Chelsea potvrdila špatnou bilanci v městských derby. Neporazila Fulham a je šestá

Nadmíru nudný a nezajímavý zápas skončil zřejmě zaslouženou remízou, a pokud by fotbalový bůh někomu měl přiřknout tři body, je to určitě Fulham. Chelsea dnes nepředvedla absolutně nic, gól dala z kontroverzní až darované penalty a celý druhý poločas sterilně bránila hubené vedení. To nakonec modrým sebral kanonýr posledních týdnů Clint Dempsey.

Jak Roberto Di Matteo avizoval, do západolondýnského derby vyběhlo oproti utkání s Wiganem hned šest nových hráčů. Do sestavy se vrátil i přes naprasklá žebra John Terry, také John Obi Mikel a čtveřice hráčů do ofenzivy - Torres, Lampard, Kalou a Ramires. Fulham až na dvě změny nasadil stejnou jedenáctku jako v úspěšném duelu v Boltonu.

Úvod utkání, ostatně jako snad v úplně každém derby mezi Chelsea a Fulhamem, nenabídl příliš fotbalové zábavy, do šestnáctek soupeře se oba týmy dostávali prakticky jen po standardních situacích. Defenzivy na obou stranách fungovaly prvotřídně, což logicky atraktivitě střetnutí nepřidalo.

Výjimky zdvihající diváky na Craven Cottage ze sedaček tvořily střely ze střední vzdálenosti zpravidla v podání Fulhamu, který měl v první půli více ze hry. Ať už to byla hlavní hvězda domácích Clint Dempsey nebo s o poznání lepší střelou Kevin Frei, Petr Čech v bráně Chelsea si vždy poradil.

A přestože Blues nepředvedli v úvodním dějství lautr nic, šli do vedení. Bertrand přihrál do vápna Kalouovi, proti němuž tak nešikovně vyjel skluzem Murphy, že ač afrického útočníka zřejmě vůbec nezasáhl, Mark Clattenburg měl důvod písknout do píšťalky. Penaltu suverénním způsobem proměnil již svým 150. gólem v Premier League Frank Lampard a poslal Chelsea do vedení 0:1.

Nemastný-neslaný fotbal pokračoval i ve druhém dějství; opět spíše pod taktovkou Fulhamu. Ten z dnešního souboje "nekopů" vyšel pravděpodobně s čistším štítem, ačkoli utkání opravdu nemělo valnou úroveň. Slušnou akci po hodině hry ukázala dvojice Frei - Riise, po které norský zrzek šajtlí těsně minul branku.

Až deset minut před koncem se domácí konečně dočkali zaslouženého vyrovnání. Nejdříve ještě Čech fantastickým zákrokem zneškodnil Hughesovu hlavičku na roh. Ten rozehrál Damien Duff přesně na hlavu Clinta Dempsey, který trestuhodně zcela nekrytý trknul balón ještě s pomocí tečujícího Garyho Cahilla k tyči mimo dosah Petra Čecha - 1:1. Pak nastala desetiminutovka čehosi, co připomínalo snahu Chelsea o navrácení vedení na její stranu, ale vzešlo z toho jen pár brejků domácích, které nepřinesly větší nebezpečí.

Autor: Marek Ustohal