26.12.2011 14:00 CET
1 : 1
(0:0)

Chelsea FC - Fulham FC 1:1

Chelsea potřetí v řadě pouze remizovala, tentokrát si na úvod programu Boxing Day nedokázala na Stamford Bridge poradit v Fulhamem. Skóre sice otevřel hned po přestávce Mata, jenže už o devět minut později vyrovnal Dempsey a Blues ze závěrečného tlaku rozhodující trefu vykouzlit nedokázali.

Po dlouhé době dostal v základní sestavě Chelsea před Drogbou přednost Fernando Torres, který odehrál celých devadesát minut a nevedl si vůbec špatně. A jako první také zavařil obraně Fulhamu, Hangeland však na poslední chvíli dokázal uklidit míč do bezpečí. Od úvodní minuty se hrál nezajímavý fotbal, oba týmy hrály velmi pomalu a vypadalo to, jakoby snad ani nechtěly vyhrát.

Čech v bráně domácích musel poprvé zasahovat proti střele Dempseyho, ta ale nemohla českému gólmanovi nadělat výraznější problémy. Matův pokus skončil nad brankou, stejně se pak vedlo i na druhé straně Orlandovi Sá. Nejvíce o sobě dal vědět Fernando Torres těsně před polovinou prvního dějství, kdy perfektně vyřešil situaci a dostal se do velké šance, v rozhodující chvíli mu však scházelo štěstí.

Další gólové příležitosti nepřicházely, o hlavičkách Terryho a Dembelého a střelách Sturridge a Meirelese se nedá říct, že by měly nějak valnou šanci na úspěch. Ve čtyřicáté třetí minutě ještě hlavičkoval Dembelé, ovšem Čecha slabým pokusem nemohl překvapit. Na druhé straně pálil z velké dálky stoper Luiz, jenže mířil do středu brány.

Nástup do druhého poločasu vyšel Chelsea fantasticky. Už ve čtyřicáté sedmé minutě odcentroval z levé strany Ashley Cole, Torres skvěle zády k brance podržel míč pro Matu a jeho nádherná rána k levé tyči nedala Stockdaleovi žádnou šanci - 1:0.

Ovšem uběhlo jen dalších devět minut a oba celky se znovu potkaly na stejné startovní čáře, Ruiz si totiž pohrál s Colem, na jeho přihrávku před branku nedosáhl Čech a na Clinta Depseyho zbyla nejjednodušší možná úloha - dopravit míč do opuštěné svatyně.

Po hodině hry využil Dempsey velmi špatného odkopu Bosingwy a z dobré pozice tvrdě vypálil, Čech ale střelu doprostřed nadvakrát zkrotil. Pět minut poté sehrála Chelsea skvělou akci na jeden dotyk, na jejímž konci byl Sturridge, ovšem Stockdale skvělým zákrokem vytěsnil míč nad branku. Z následného rohu odcentroval Sturridge a hlavičku Terryho těsně před hostujícím brankářem tečoval Malouda, Stockdale ale vytáhl další fantastický reflexivní zákrok.

Čtvrt hodiny před koncem našel Luiz nádherným dlouhým pasem za obranou rozběhnutého Drogbu, ten se však pomalu začal dostávat do tísně a z úhlu gólmana Fulhamu nepřekonal. Domácí přitlačili, další pohlednou kombinaci zakončil pohotovou střelou z otočky Meireles, jenže těsně minul.

Štěstí znovu zkoušel i střídající Drogba, na dorážku navíc čekal Torres, Stockdale ho k ní ale jistým zákrokem nepustil. Další hlavičku umisťoval pod břevno Meireles, hosté ale díky skvělému výkonu svého brankáře přežívali v boji o bod. Hned o pár vteřin později hlavičkoval i Drogba, Blues však v dobře sehraném závěru utkání nebylo práno.

Když už Stockdale nezasáhl proti Maloudově ráně úplně přesvědčivě, zachránilo ho štěstí, balón totiž těsně přeletěl horní tyč. Smrtící úder mohl zasadit také Fulham, s Kasamiho střelou si však Čech bez potíží poradil. Poslední příležitost zápasu měl Drogba, jenž střílel tvrdě a přesně, nejlepší hráč dnešního duelu - Stockdale - však znovu zachránil Fulham. A skvělým výkonem vychytal Fulhamu důležitý bod na hřišti Chelsea. Blues se musí velmi rychle zvednout, už v sobotu hostí doma Aston Villu, Fulham jede na půdu Norwiche.

Autor: Michal Hruška