10.04.2012 21:00 CET
2 : 3
(1:2)

Blackburn Rovers - Liverpool FC 2:3

Fotbalisté Liverpoolu se pořádně nadřeli, ale zápas na Blackburnu nakonec se štěstím zvládli. Hrdinou zápasu se stal útočník Andy Carroll, který i přes oslabení svého týmu dokázal skórovat v nastaveném čase!

Liverpool vstoupil do zápasu tím nejlepším způsobem a už po čtvrthodině hry vedl zásluhou Maxiho Rodriguéze 2:0. První branku započal přesnou přihrávkou Craig Bellamy a Maxi měl snadnou práci. Ta druhá odstartovala střelou Shelveyho, kterou Robinson neudržel, a z další vlny dorážející Maxi Rodriguéz vsítil druhou trefu.

Jenže pohodlné a brzké vedení se začalo komplikovat o devět minut později. Flanagan po chybné malé domů donutil Doniho k faulu na Hoiletta a rozhodčí nařídil pokutový kop. Mimoto byl Doni vyloučen a mezi tři tyče musel za Flanaghana golman Jones. Náhradní brankář Jones se uvedl jak nejlépe mohl. Bídnou Yakubovu penaltu chytil a uchránil Liverpoolu dvoubrankové manko. To ale neplatilo na dlouho. Ve 36. minutě si naběhl na parádní centr Yakubu a míč od něj skončil v síti - 2:1. Tlak domácích do poločasu sílil, ale vyrovnání se zatím nekonalo.

Výsledek 2:2 přišel na pořad dne až v 60. minutě a stalo se tak po sérii hrubých chyb golmana Jonese. Ten odstrčil ve vápně soupeře a rozhodčí nařídil druhou penaltu. Yakubu se tentokrát nemýlil a Liverpoolští tak přišli o dvoubrankové vedení! Blackburn dokonce mohl výsledek otočit, Carroll si při hlavičkování málem vstřelil vlastní gól. Když už se utkání schylovalo ke konci, rozhodl Andy Carroll! Někdejší útočník se prosedil ze vzduchu hlavou a Robinson se mohl natahovat zbytečně. Liverpool vyhrál na Blackburnu za pět dvanáct a nadále zůstává ve hře o evropské poháry.

Autor: Ondřej Linhart / soccernet.com