06.05.2012 15:00 CET
1 : 1
(1:0)

Tottenham Aston Villu neporazil a ztratil dva body

I v deseti lidech Tottenham dokázal odvrátit porážku, ale kýžené tři body, jež by Spurs obratem poslaly na třetí místo, nezískal a zůstává jeden bod za Arsenalem, stejně jako před začátkem kola. Aston Villa díky dělbě bodů a zároveň plichtě Boltonu doma s WBA má na sestupové pozice tříbodový náskok a obrovskou sedmnáctigólovou výhodu skóre - nakonec se tak k záchraně přeci jen "proremízuje".

Přitom měla partii ideálně rozehranou. Po famózní brance Ciaran Clarka vedla a zkraje druhé půle šla dokonce do početní převahy. Přesto nedokázala vedení udržet, z penalty - po zbytečném faulu Dunna na Sandra - na konečných 1:1 vyrovnal Emmanuel Adebayor.

Po úvodním tlaku Tottenhamu, který však neznamenal žádnou velkou starost pro Givena, se v pětatřicáté minutě z třiceti metrů nádherně opřel do míče záložník Aston Villy Ciaran Clark a i díky teči Williama Gallase skončil míč v horním rohu branky - 1:0.

Byla to jediná akce pořádná akce Villans v první půli a i v následných deseti minutách už měli možnost ke skórování jen hosté. Stihli si v nich vytvořit dvě gólovky, poprvé udržel svůj tým nad vodou skvělým zákrokem Given, jenž vychytal Balea, podruhé míč těsně minul branku. Po pěkné kombinaci Lennona, Modriće a Kaboula napálil baloń směr brána Van der Vaart, ale netrefil.

Ránu do vazu svému týmu vrazil krátce po návratu z kabin Danny Rose. Oběma nohama "skočil" ve skluzu do souboje s Huttonem, míč netrefil a tím uzavřel svou dnešní kapitolu v utkání. I přes početní nevýhodu měli stále více ze hry hosté, domácí nebyli schopni si vůbec nic vytvořit ani proti oslabenému soupeři a zákonitě přišel vyrovnávací gól. Dunne hloupě sestřelil na hranici vápna Sandra a následnou penaltu nekompromisně proměnil Adebayor - 1:1.

Až vyrovnání dovedlo Villans k aktivitě, a tři minuty po gólu se rýsoval další. Střelec úvodní branky Clark narýsoval krásnou kolmici na Weimanna, ale Friedel vyběhl včas. Čtvrt hodiny před koncem už ale jen přihlížel, jak se roh N’Zogbii odráží postupně od hlav Kaboula a Dunnea těsně mimo. Zbylých 20 minut byla vidět větší snaha na hráčích Spurs, ale proti přesile se prokousávali těžko - zaváhání Arsenalu tak sousedé nevyužili a ztratili se zřejmě nejnudnějším týmem ligy dva body.

Autor: Marek Ustohal