21.04.2012 13:45 CET
0 : 0
(0:0)

Představení z podzimu se neopakovalo. Arsenal - Chelsea 0:0

Jako by hráči Arsenalu a Chelsea vystříleli všechen střelný prach na podzim, kdy na Stamford Bridge ve vzájemném zápase padlo osm branek. Dnes naopak bylo na Emirates Stadium k vidění povětšinou nudné představení, které nerozčísl byť jen jediný gól. Arsenal remizoval s Chelsea 0:0.

Roberto Di Matteo kompletně protočil sestavou, když oproti zápase s Barcelonou udělal osm změn. Jeho protějšek, Arsene Wenger, zase nemohl počítat s Artetou

První šanci si skrze Salomona Kaloua připsala Chelsea. Hostující útočník sice po kontaktu se Sagnou ve vápně upadl, ovšem o nedovolený zákrok se nejednalo a Kalou měl spíše zakončovat. Na druhé straně našel po čtvrthodině hry svým pasem Walcott Van Persieho, ale ten místo pravou nohou zakončoval levou a branku v dobré pozici netrefil. První poločas skutečně mnoho fotbalové parády nenabídl. Za zmínku stojí snad jen pokusy Torrese a Cahilla z 25. minuty, která nicméně úspěchem neskončily.

Největší šanci prvního dějství měl ve 41. minutě bezesporu Laurent Koscielny. Van Persie ho našel z volného přímého kopu zcela neobsazeného v pokutovém území a jeho hlavička nakonec skončila na břevně. Bosingwa ho trestuhodně nechal zakončovat. Ještě do poločasu to zkoušel sám Van Persie, ale na Čecha nevyzrál.

Ani po změně stran se nijak zvlášť pod kotel nepřiložilo. Torres se snažil v šestnáctce obejít Koscielnyho, ale domácí stoper dobře zakročil. Dvacet minut před koncem se předvedl se střelou střídající Diaby, když mu pozici připravili Gervinho s Van Persiem, ale zablokoval ho Bertrand. Ten mimochodem hrál na levém kraji obrany velice dobré utkání.

Hra dostala spád až v poslední desetiminutovce. Nejprve hrozil Arsenal, když Song skvělým pasem našel Van Persieho, jenž ve vápně po kontaktu s Cahillem upadl, ale penalta se nepískala. Další šanci Gunners vytvořil znovu přesnou kolmicí Song. Na jeho přihrávku nedosáhl Terry a Van Persie mohl zakončovat, jenže pravačkou netrefil bránu. Nizozemský ostrostřelec mohl vše napravit vzápětí, když se snažil ukličkovat Cahilla, ale tomu pomohl vyběhnutím Čech, a tak ani nyní Van Persie neuspěl. Neproměněné šance mohla potrestat Chelsea, když ve vápně zaváhal Vermaelen a Sturridge mohl zblízka jednoduše zakončovat, ovšem v tom se ve vzduchu se skvělým zákrokem zjevil Koscielny a požár uhasil.

Konečná bezbranková remíza je patrně zasloužená, více do karet nicméně hraje Arsenalu. Chelsea zůstává šestá.

Autor: Ondřej Holzman