13.11.2010 16:00 CET
0 : 0
(0:0)

Manchester City - Birmingham City 0:0

Takhle si to Manchester City určitě nepředstavoval. Je až s podivem, že Citizens už potřetí v řadě nedokázali na vlastním stadionu vstřelit gól, ale ofenzivní síla zkrátka tápe. Roberto Mancini neumí tým dobře poskládat, a tak je z dnešního zápasu s Birminghamem pouhá remíza 0:0.

Citizens na soupeře vyrukovali s Tevezem, Milnerem, Silvou a Johnsonem v sestavě, ale nebylo to nic platné. V 17. minutě měl slušnou příležitost po Tevezově pasu Johnson, jenže koncovku nezvládl. Ještě větší šanci měl za dvě minuty Tevez. De Jong ve středu hřiště oloupil o míč Gardnera, poslal ho Yayovi Tourému a ten na vápně přihrával Tevezovi. Argentinský kapitán ale mířil těsně vedle. Ve 41. minutě se už Tevez radoval z úvodní branky, když ho Silva hlavou našel úplně volného před bránou, ale sudí gól neuznal, protože Tevez hrál rukou. V závěru prvního dějství ještě jednou pálil Johnson, ale netrefil, opět.

Domácí šance nekončily ani po přestávce. Dvakrát se po dvou minutách dostal do akce Milner. Nejprve ho zastavil gólman Foster, pak na čáře míč uklízel Stephen Carr. Po hodině hry byl Milner pro změnu v útoku kontraproduktivní. Adam Johnson nalevo obelstil Carra a nebezpečně vystřelil, jenže trefil právě Milnera, a tak z toho nic nebylo.

Na hřiště se v 66. minutě podíval Roque Santa Cruz a hned svou první přihrávkou našel v šanci Teveze, ale Argentinec dnes neměl svůj den, branku opět netrefil. Dvacet minut před koncem přišla první hrozba z tábora Brums. Kolo Touré zachyboval a proti Faheymu musel zasahovat Hart. To bylo ze strany Birminghamu vše, jenže ani Citizens již nic nepřidali a mají bod za bezbrankovou remízu.

Autor: Ondřej Holzman / eurosport.com