01.02.2011 20:45 CET
2 : 1
(0:1)

Arsenalu se povedlo obrátit těžké klání s Evertonem

Prvopoločasovou frustraci z rozhodčích vystřídaly dva slepené góly a Arsenal zůstává neporažen, přestože už napočtvrté čisté konto udržet nedokázal. Díky trefám Aršavina a Koscielného se Kanonýři klidně mohou odpoutat od ManCity, které zítra cestuje k těžkému utkání do Birminghamu.

Ukrutné trápení domácích se odvíjelo první poločas na Emirates Stadium. Kanonýři možná byli schopni promítat svou územní převahu i do slušného množství šancí, ty však soustavně nedokázali proměňovat. Po překrásné patičce Van Persieho proto přišla nepřesná koncovka Fabregase, stejný hráč potom nevyužil kopy klidu ke strefení se mezi tyče ani ve 35. minutě. To už ale Arsenal prohrával 0:1, i díky tomu, že například Walcott v jiné šanci pálil jen do nohou Howarda. Dlouhé prsty měl v úvodní brance rozhodčí Mason ve spolupráci s čárovým, když oba odmítli registrovat jasný ofsajd Sahy, odvolali se na Koscielnyho dotyk a nechali francouzského forvarda precizně rozvlnit síť. Na rozhodčího se pak po skončení prvního poločasu také hlučně pískalo, ale to teď není příliš důležité. Hlavní je spíš to, že Van Persie brzy po zpracování Wilsherova krásného pasu opět minul.

Ani do druhého dějství nevstoupil žádný sebevědomý Arsenal, pořád mu kombinace v drtivé většině případů nevycházely a ani šance už si tentokrát nedokázal tvořit. Hodně mu tedy pomohla situace ze 70. minuty, která nápadně připomínala tu první gólovou. Fabregasova přihrávka byla akorát v tomto případě o něco geniálnější, jinak ale Rodwell podobně jako předtím Koscielny nešťastně zasáhl a Aršavin za ním pohotově skóroval. To Gunners víceméně nakoplo, lépe řečeno uklidnilo. A druhá branka na sebe nenechala dvakrát čekat. V 75. minutě nejprve Van Persie z přímého kopu slušnou ranou nepřekonal Howarda, ovšem pak centrem našel zcela neobsazeného Koscielného a ten přesnou hlavičkou prodloužil neporazitelnost Arsenalu na sedm ligových zápasů.

Autor: Tomáš Daníček