27.12.2010 21:00 CET
3 : 1
(1:0)

Mizérie Chelsea nabírá na nesnesitelnosti, teď ji prodloužil i Arsenal

Ani proti relativně oblíbenému soupeři se Chelsea nevzchopila a první příčka se jí nadále vzdaluje. Arsenal ji totiž protentokrát docela dobře vyškolil, třemi góly v rozpětí deseti minut soupeře dokonale konsternoval. Blues takhle čekají na výhru už šest zápasů! Naopak Gunners ztrácí na čelo jen dva body.

Arsenal v první půli po delší době okusil, jaké je to výrazně přehrávat soupeře z Big Four. Oproti hře Chelsea totiž ta Kanonýrů působila zdaleka přirozenějším, uvolněnějším a v neposlední řadě i odhodlanějším dojmem. Blues naproti tomu jako by při předzápasovém plánování přeskočila úvahu zabývající se přechodovou fází, nakonec se tedy v prvním poločase zmohli akorát na pár nákopů na osamoceného Drogbu, jenž také za tu dobu jako jediný z hostujících řad pořádně vystřelil. To Kanonýři soupeřova brankáře přinutili k zásahu hned několikrát. Nejprve ještě Van Persie párkrát naznačil, že mu do vrcholné formy chybí ještě stále dost kroků, ovšem Nasri, ten v ní výměnou za to momentálně je. Proto lze brát s podivem, že jeho exkluzivní technický dloubáček Čech zvládl vytáhnout na roh. Jenže stejný hráč si v závěru poločasu spravil chuť, když rozjel akci, na jejímž konci stála brilantní narážečka Songa s Wilsherem a ideální koncovka prvně jmenovaného.

Jestliže se do druhého poločasu dalo počítat s alespoň částečným probuzením Blues, museli být obzvlášť jejich příznivci hodně nepříjemně překvapeni. Již v 53. minutě totiž bylo prakticky hotovo. Nejprve po šesti minutách od přestávky Fabregas snadnou dorážkou navázal na dravý průnik Walcotta, posléze si oba muži role vyměnili a anglický štírek klidnou ranou proměnil ve třetí gól Fabregasovu geniální přihrávku. Jak by zřejmě v tuto chvíli řekl tenisový komentátor - game, set, match. Ovšem tak jednoduché to nakonec přeci jen nemuselo být, Chelsea se totiž na odpověď zmohla takřka okamžitě, když Fabianski poněkud zaspal při bránění Drogbovy standardky a Ivanovič hladce odhlavičkoval míč do sítě.

To modré skutečně na čas probralo. Brzy však Čech znovu musel vypnout svou mohutnou paži, aby vyškrábl do bezpečí další Nasriho lob. To byl na jednu stranu jeho poslední těžký zákrok, na stranu druhou se ale spíše nudil i Fabianski. Wenger totiž postupem času začal své svěřence přeorientovávat na defenzívu, takže na ofenzivní radovánky už příliš nedocházelo. Až v samotném závěru ještě Chelsea teoreticky snížila na rozdíl jednoho gólu, ten však Kalouovi nemohl být uznán pro evidentní ofsajd.

Autor: Tomáš Daníček