06.02.2010 16:00 CET
5 : 0
(2:0)

Manchester United - Portsmouth FC 5:0

Na Old Trafford bylo k vidění ofenzivní představení domácího Manchesteru United, který si doslova pohrál s Portsmouthem. Rudí ďáblové nasázeli hostům pět branek a díky vysoké výhře 5:0 se posunuli do čela Premiere League, ovšem Chelsea teprve na svůj zápas čeká.

Manchester United v celém zápase dominoval, ovšem první výrazný střelecký pokus vyprodukovali hosté, brankář Van der Sar musel likvidovat střelu Anthonyho Vanden Borreho. Portsmouth byl blízko ke skórování i o chvíli později, nizozemský brankář už byl překonán, jenomže ho v brance zastoupil jeden z obránců. Pak už ale začali úřadovat domácí Rudí ďáblové, jejich tlak byl zpočátku marný, ovšem ve 40. minutě otevřel skóre ve velmi dobré formě hrající Wayne Rooney, reprezentant Albionu se trefil bez problému hlavou - 1:0. Do poločasu to nebylo vše, Nani pronikl do pokutového území a s notnou dávkou štěstí překonal Davida Jamese podruhé, portugalskému fotbalistovi pomohla teč Vanden Borreho. United tedy vedli po prvním poločase 2:0.

Zatímco v prvním poločase Portsmouth dlouho odolával, ve druhé půli se nezmohl na žádný výraznější odpor. Na branku Davida Jamese se valil jeden útok za druhým a Rudí ďáblové obrovský tlak přetavovali v branky. Carrick, jak je u něho dobrým zvykem, skvěle vypálil ze střední vzdálenosti a s pomocí břevna a teče Hughese zvýšil na 3:0 pro Manchester. O pár minut později se znovu ukázalo, jak je obrana Portsmouthu strašně pasivní, Berbatov si absolutně neatakován připravil dobrou palebnou pozici, zamířil a zvýšil už na 4:0. Portsmouth byl zralý na ručník, Wilson si vstřelil vlastní gól a United vedli 5:0.

Manchester mohl utkání v klidu dohrát, ale i přes vysoké vedení 5:0 se neustále hnal dopředu. Antonio Valencia z bezprostřední blízkosti přestřelil. Domácí zkoušeli často střílet ze střední vzdálenosti a James měl v zápase opravdu hodně práce. I přes řadu dalších šancí zůstal výsledek až do konce utkání 5:0.

Autor: Ondřej Linhart