09.11.2008 16:00 CET
1 : 2
(1:1)

Nedisciplinovaný Manchester City podlehl Spurs

Tottenham navázal na zlepšené výsledky v poslední době i v Manchesteru. Tamní hrdina Robinho sice šestým gólem v šestém zápase otevřel skóre, pak však i díky brzkému vyloučení Fernandese zvládl Bent dvěma trefami otočit vývoj utkání.

Během úvodních minut zápasu šlo celkem dobře poznat, kdo je na City of Manchester Stadium pánem. Domácí totiž víceméně kontrolovali hru a diktovali její tempo. Přesto se alespoň náznakem šance jako první prezentoval Tottenham. Woodgate po zmatku v pokutovém území Citizens ovšem z dvaceti metrů přestřelil. V 10. minutě zase po přihrávce Jenase Modrič z první minul jen o pár decimetrů.

Jenže za šest minut Spurs spadl hřebínek. Trojice hráčů City totiž rozebrala kohoutí obranu na částečky a Gomes se nestačil ohánět. Nejprve se Robinho uvolnil do středu pole, aby přihrál na hranici pokutového území Wrightu-Phillipsovi. Ten šikovně mezi nohama Ekotta prostrčil balon na nabíhajícího Vassella, s jehož ranou z úhlu si však soupeřův brankář ještě poradil. Nicméně nedůraz obrany Tottenhamu způsobil, že se k dorážce do odkryté klece dravě dostal Robinho a v tu chvíli to bylo 1:0.

Citizens byli při chuti, ve 25. minutě se z pravé strany prodral do koncovky Ireland, ale vylámal si zuby na Gomesovi. Jenže zanedlouho si Fernandes vyšlápl na Bentleyho a po druhé žluté kartě musel předčasně pod sprchy. Ať se divil, jak se divil, své mužstvo velmi brzy notně oslabil. Tottenham začal své převahy využívat ihned. Ve 28. minutě ještě Modrič nevyzrál na Harta, leč mu čelil tváří v tvář, zato hned vzápětí byl úspěšný Bent. Centrem z vlastní poloviny ho díky hrubému zaváhání Dunnea našel Modrič, Bent se ještě povedeně prosmýkl mezi oběma stopery soupeře, aby pak mezi nohama prostřelil Harta.

Vyloučení Fernandese znamenalo pro domácí velkou čáru přes rozpočet. I proto raději Hughes po půl hodině hry stáhl ze hřiště Vassella a nahradil ho středopolařem Hammanem. Taktovky utkání se přesto bezostyšně chopili hosté, do přestávky už si ale žádnou vyloženou příležitost ke skórování nevytvořili. Za zmínku stojí snad jen Bentleyho rána nad ze 44. minuty.

Druhá půle zpočátku obecenstvo příliš nebavila. Hrálo se na obou polovinách, před oběma brankami však jen sporadicky. V 62. minutě ovšem Gomes slabou hlavičku Dunnea jen vyrazil před sebe a Woodgate měl co dělat, aby nedovolil soupeři dorážet. Spurs odpověděli po svém. Dlouhý míč si už uvnitř šestnáctky Citizens zpracoval zády k brance Jenas, aby si s balonem u nohou počkal na správný okamžik pro přihávku Bentovi, nabíhajícímu po jeho levici. Anglický snajpr pak umístil svou střelu přesně od vzdálenější tyče za brankovou čáru. Poté Huddlestone v 69. minutě pálil prudce při zemi, Hart byl však na zemi včas a stihl zakročit.

ManCity se ovšem nehodlalo jen tak vzdát. V minutě 71. Garridovi do lajny šikovně prostrčil míč Robinho, levý bek v modrém pak odcentroval na nehlídaného Benjaniho, jemuž však hlavičkový pokus vůbec nesedl. O pár okamžiků později zase Gomese notně protáhl sám brazilský hračička. Jestliže je Robinhův krajan v brance Tottenhamu poslední dobou častým předmětem debat kritiků, dnes ukázal, že určité kvality rozhodně má. V 77. minutě Benjani v gymnastické poloze poslal balon do vzduchu pro Irelanda, jehož bombu z voleje zvládl Gomes na přední tyči zlikvidovat.

Citizens se sice v posledních minutách zvedali, jejich snahu však náhle utnula další červená karta. Dnes nemožný Dunne zastavil unikajícího Benta těsně před vlastní šestnáctkou jen za cenu viditelného podražení a musel do kabiny. Vyloučení však ještě nebylo dost, jako by si řekl v 87. minutě Ekotto, a po ošklivém šlapáku na Zabaletu a druhém žlutém trestu se i on poroučel ze hřiště. City se sice velmi snažili o dosažení kýženého vyrovnání, málem ale jejich enormní riskování z protiútoku potrestalo duo Bent-Lennon. Nepovedlo se, přesto Kohouti nemuseli smutnit.

Autor: Tomáš Daníček