INTER ZOSTÚPIL Z CORGOŇ LIGY

Súbežne so skupinou o titul sa na Slovensku hrala aj tzv. prelínacia súťaž teda o účasť v budúcom ročníku Corgoň ligy. Z merania síl štyroch tímov z najvyššej súťaže so štyrmi z druhej ligy vzišiel jeden nováčik - Corgoň ligu si zahrajú Zlaté Moravce, naopak o poschodie nižšie padá bratislavský Inter.

ROZHOVOR SE STANISLAVEM ŠESTÁKEM

Většina českých čtenářů se nejspíš zeptá, kdo že to je? Zato naši sousedé ze Slovenska ho budou zcela určitě dobře znát. Stanislav Šesták je už dlouhou dobu jedním z nejlepších hráčů Corgoň ligy, a proto není divu, že zaujal zájem evropských týmů. Kam povedou jeho další kroky? Nejen to se dočtete v našem exkluzivním rozhovoru...

31.05.2007 Rozhovory 51 komentářů
Zaujalo nás

CORGOŇ LIGA - SÚHRN 14. KOLA

V poslednom kole Corgoň ligy skupiny o titul Ružomberčania nedokázali pokaziť Žilinčanom oslavy majstrovského titulu a prehrali zahanbujúco 4:0, Artmedia jasne zdolala Banskú Bystricu 3:1. Bratislavský Slovan sa rozlúčil s odchádazajúcim trénerom Jankechom víťazstvom nad Sencom 4:1, a zaistil si tak účasť v pohaári Intertoto, v zápase o piate miesto zdolali Košice Nitru hladko 3:0.

CORGOŇ LIGA - SÚHRN 13. KOLA

V predposlednom kole skupiny o titul Senec po zbabranom závere len remizoval s druhou Artmediou 2:2. V priamom súboji o tretie miesto Ružomberok remizoval so Slovanom 1:1, a tak su belasí bližšie k Intertoto Cupu. V ďalších zápasoch Banská Bystrica podľahla Košiciam 0:1, a istý majster zo Žiliny porazil domácu Nitru 2:0.

CORGOŇ LIGA - SÚHRN 12. KOLA

Žilina zvíťazila doma vysoko 5:0 nad Banskou Bystricou a zabezpečila si tak tri kolá pred koncom majtrovský titul. Slovan v derby porazil druhú Artmediu 3:1 a usadil sa na treťom mieste, ktoré zabezpečuje účasť v letnom Intertoto Cupe, Košice doma len remizovali so Sencom 0:0, a Ružomberok si poradil s Nitrou po výsledku 1:0.

CORGOŇ LIGA - SÚHRN 11. KOLA

V jedenástom kole skupiny o titul nestačilo Ziline na oslavy majstrovského titulu ani víťazstvo na ihrisku Senca 5:0, pretože druhý tím tabuľky Artmedia dokázala doma poraziť Košice 3:2. Slovan vyhral v zápse o tretie miesto v Nitre 2:0, Banská Bystrica doma podľahla Ružomberku 1:2.

CORGOŇ LIGA - SÚHRN 10. KOLA

V desiatom kole skupiny o titul sa prakticky rozhodlo o majstrovi, keď si Žilina poradila s druhou Artmediou vysoko 6:1, a na čele tabuľky má už osembodový náskok. V zápse o tretie miesto si Slovan s Košicami po remíze 0:0 body podelil, a rovnakým výsledkom sa skončil aj zápas medzi Ružomberkom a Sencom. V dohrávke zvíťazili Nitrania gólom Heseka v nadstavenom čase nad Banskou Bystricou 2:1.

CORGOŇ LIGA - SÚHRN 9. KOLA

Po deviatom kole v skupine o titul zostáva si situácia na čele nezmenená, Žilina si poradila s Košicami 2:0, a takisto Artmedia v dnešnom záapse zdolala Ružomberok 1:0 a udržala si nádej na zisk titulu. Banská Bystrica po zvrate remizovala zo Slovanom 2:2, Nitra rozdrvila domáci Senec 5:1.

CORGOŇ LIGA - SÚHRN 8. KOLA

V 8. kole skupiny o titul Artmedia zakopla na ihrisku Nitry, keď remizovala 1:1, toto zaváhanie nedokázal využiť momentálny líder zo Žiliny, ktorý po veľkom obrate Slovana stratil napokon všetky tri body a prehral 2:3. V priemerno futbale si poradil Ružomberok s Košicami 1:0, a po veľkom tlaku zvíťazila Banská Bystrica nad Sencom rovnako 1:0.

CORGOŇ LIGA - SÚHRN 7. KOLA

V predohrávke 7. kola skupiny o titul nedokázal využiť celozápasovú prevahu Slovan a remizoval v Senci 1:1. V sobotňajších zápasoch si Nitra s Košicami body rozdelila, prekvapila najmä prehra Artmedie v Bystrici 1:3. Žilina v dnešnom zápase zdolala Ružomberok a využila tak zaváhanie Artmedie od ktorej sa vzdialila na rozdiel šiestich bodov.

CORGOŇ LIGA - SÚHRN 6. KOLA

Žilina zvíťazila v ďalšom dôležitom záapse a je na najlepšej ceste získať majstrovský titul, z víťazstva sa radovala aj Artmedia, ktorá čaká na zaváhanie svojho konkurenta v boji o titul. Slovan sa radoval z troch bodov po výhre nad Ružomberkom. V dnešnej dohrávke zvíťazili futbalisti Košíc vysokým rozdielom nad Banskou Bystricou.

CORGOŇ LIGA - SÚHRN 5. KOLA

V boji o slovenský titul sa v piatom kole nadstavbovej časti nič nezmenilo, Žilina vyhrala v Banskej Bystrici a drží sa tri body pred Artmediou, ktorá v bratislavskom derby porazila Slovan. Nitra si poradila s Ružomberkom, Košice vezú tri body zo Senca.

CORGOŇ LIGA - SÚHRN 4. KOLA

V 4. kole skupiny o titul si Slovan poradil s Nitrou 2:0, nezavahála ani Žilina, ktorá zví?azila nad Sencom 4:0, Košice po slabom výkone pod?ahli Artmedii 0:3. V dnešnej dohrávke zvíťazil Ružomberok nad Banskou Bystricou 2:0.

CORGOŇ LIGA - SÚHRN 3. KOLA

V predohrávke 3. kola skupiny o titul zvíťazili futbalisti Ružomberka nad domácim Sencom 4:0. Banská Bystrica si poradila s Nitrou a v zápase medzi Košicami a Slovanom sa zrodila bezgólová remíza. Artmedia hostí zajtra predpoludním v zápase o prvé miesto tabuľky Žilinu.

CORGOŇ LIGA - SÚHRN 2. KOLA

V 2. kole skupiny o titul si futbalisti Slovana poradili s Banskou Bystricou, nezaváhal taktiež kandidát na majstrovský titul zo Žiliny a Nitra si so Sencom body rozdelila. V dnešnej dohrávke zvíťazila Artmedia na ihrisku Ružomberka.