Corgoň liga - souhrn 28. kola

17.04.2010, 19:34, aktualizováno 18.04.2010, 16:36
Slovan v derby s Petržalkou ztratil dva body ve stíhající jízdě za Žilinou, která trestala a porazila Ružomberok. Remíza se zrodila také v Banské Bystrici. Trnava si pochutnala na Košicích a Nitra díky hattricku Ráka přehrála Prešov. Senica si s Dunajskou Stredou body rozdělila.

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 1:0

18.04.2010 14:30

Góly: 73. Róbert Jež (pen.)

V nedeľňajšej dohrávke v stredoslovenskom derby Žilina hostial Ružomberok. V súboji dvoch českých trénerov bol úspešnejší domáci tréner Pavel Hapal, ktorého tím vyhral tesne 1:0. Šošoni si tak po tejto výhre na čele tabuľky vybojovali päťbodový náskok.

Spočiatku to bol kombinačný futbal. V 8. minúte si domáci vypracovali peknú akciu, ale center Ježa nespracoval ani jeden z dvojice Rilke - Christu. Domáci si postupom času vytvárali mierny tlak. V 19. minúte sa po peknej nahrávke Christu dostal do šance Bello, ale netrafil Hrdličkovu bránu. O tri minúty neskôr domáci Jež vysunul Christu, ale ten pálil vysoko nad. V 39. minúte pohrozil hosťujúci Zošák, ktorý sa preštrikoval cez domácu obranu, ale nepresne vystrelil. Ešte v závere si domáci vypracovali peknú akciu, ale po centri Angeloviča Christu len napálil jedného z hosťujúcich brániacich hráčov. Oba tímy tak za polčasového hvizdu odchádzali do šatní za bezgólového stavu.

Aj v druhej časti mali domáci navrch, ale boli spočiatku v koncovke bezzubí. V 59. minúte domáci striedajúci hráč Vyskočil nahral na Majtána, ale bývalý hráč Petržalky napálil bočnú sieť. O necelých desať minút neskôr domáci Angelovič nacentroval na Majtána, ale jeho "nožničky" skončili mimo Hrdličkovej brány. V 73. minúte opäť centroval aktívny Angelovič, k lopte sa dostal Žilák, ktorý následne vystrelil a z pohľadu rozhodcu hosťujúci Gallo hral rukou v pokutovom území, za čo nasledovala penalta, tú však následne premenil kapitán šošonov Róbert Jež - 1:0. O tri minúty neskôr spravil veľkú chybu domáci Mráz, k lopte sa dostal hosťujúci kapitán Štefan Zošák, ktorý strieľal vysoko nad. V závere ešte hostia zahrávali priamy kop, strelu Piščura spoza pokutového územia zblokoval stojaci múr domácich. Do konca zápasu sa už ani jeden tím nepresadil a Žilina tak pokračuje za cestou k titulu.

FK Senica - DAC Dunajská Streda 2:2

17.04.2010 19:30

Góly: 64. Juraj Piroška (pen.), 79. Milan Pavlovič - 50. Behshad Yavarzadeh, 70. Aleksandar Bajevski

V sobotu o 19:30 Senica hostila Dunajskú Stredu. V zápase sa zrodila remíza 2:2 a Dunajská Streda tak na Záhorí vydolovala cenný bod.

Úvod vyšiel lepšie v podaní domácich. Záhoráci si hneď v úvode vypracovali dve vyložené šance, ale obe domáci trestuhodne zahodili. Onedlho hra postupom času upadala, aj napriek tomu, že domáci boli aktívny. V 20. minúte po centri Pavloviča hlavičkoval Hesek, Novota však bol pozorný. O tri minúty neskôr domáci Vlasko pekne vystrelil, ale Novota jeho strelu pekným zákrokom vyrazil na roh. V závere prvej časti sa po priamom kope Vlaska k hlavičke dostal Homola, ale jeho hlavička skončila vedľa Novotovej brány. Zaujímavosťou je, že DAC v prvom polčase ani jedenkrát netrafil Bolekovu bránu.

Spočiatku boli aktívnejší hostia. V 49. minúte hosťujúci Yavarzadeh napálil ľavú žrď Bolekovej brány. O necelú minútu neskôr sa tentokrát Yavarzadeh presadil, keď hlavičkou z malého vápna nedal Bolekovi šancu - 0:1. Domáci po tomto góle ožili a snažili sa o vyrovnanie. V 56. minúte sa do veľkej príležitosti dostal Laurinc, ale mieril vedľa. V 64. minúte domáci vyrovnali, keď po faule na domáceho Števka v pokutovom území bol nariadený pokutový kop, ktorý následne premenil Piroska - 1:1. o šesť minút neskôr sa hostia opäť dostali do vedenia, po rohovom kope Halimiho sa lopta odrazila ku Bajevskému, ktorý nekompromisne prekonal Boleka - 1:2.

V 74. minúte mohol Hesek streliť vyrovnávajúci gól, ale hlavičkoval vedľa. O päť minút neskôr domáci vyrovnali, z priameho kopu prekonal Novotu domáci Pavlovič - 2:2. Onedlho z diaľky vystrelil Nikolič, ale Bolek jeho strelu zneškodnil. Záhoráci sa ešte snažili v závere o víťazný gól, ale to sa im nepodarilo a DAC si tak na Žitný ostrov odviezol cenný bod.

Dukla Banská Bystrica - MFK Dubnica 1:1

17.04.2010 17:30

Góly: 57. Michal Ďuriš - 29. Erik Ľupták

V sobotu o 17:30 sa Pod Urpínom odohral zápas 28. kola Corgoň ligy, keď Banská Bystrica hostila predposlednú Dubnicu. V zápase sa zrodila prekvapujúca remíza 1:1.

Spočiatku to bol svižný futbal, oba tímy v úvode hrali otvorenú hru. V 6. minúte po chybe hosťujúceho obrancu Ondráša mohol skórovať domáci kanonier Michal Ďuriš, ale k lopte sa nedostal. O štyri minúty neskôr mal veľkú šancu hosťujúci Filo, ale jeho strelu Boroš vyrazil na roh. V 12. minúte si domáci vypracovali peknú akciu, Pich naservíroval na Ďuriša, ten dozadu nahral na Gajdoša, ktorý spoza šestnástky prekopol opustenú bránu hostí. Po polhodine hry sa hosťom podarilo skórovať, z priameho kopu vymietol šibenicu Ľupták - 0:1. Hostia po tomto góle mali navrch, onedlho nepremenil šancu Vavrík. Domáci naopak chceli okamžite vyrovnať, ale chýbala presnosť. Domáci odchádzali po prvom polčase do šatní za jednogólového manka.

Domáci mali spočiatku v druhej časti miernu prevahu. V 57. minúte napokon domáci vyrovnali, peknou strelou spoza pokutového územia prekonal Bajzu kanonier Ďuriš - 1:1. Onedlho mali domáci miernu prevahu, ale Gajdoš ani Seye neboli v koncovke presný. V 80. minúte mali hostia vyloženú šancu, keď Filo pekne nahral na Gorelku, ale ten netrafil Borošovu bránu. Do konca zápasu už gól nepadol a Pod Urpínom získala Dubnica cenný bod.

FC Nitra - Tatran Prešov 4:2

Góly: 30. Róbert Rák, 31. Róbert Glenda, 42. Róbert Rák, 81. Róbert Rák - 11. Peter Katona, 83. Jonathan Bernardo Mariano

V sobotu o 17:30 Nitra privítala Prešov. V zápase domáci potvrdili úlohu favorita, keď nad Šarišanmi vyhrali 4:2, veľký podiel na vysokej výhre mal domáci kanonier Róbert Rák, ktorý strelil "hetrik" a momentálne vedie s 18 gólmi na čele tabuľky strelcov.

Hostia v úvode zaskočili domácich, keď v 11. minúte otvoril skóre po prieniku Katona - 0:1. Onedlho mali hostia opäť veľkú šancu, ale Guba netrafil Hroššovu svätyňu. V 17. minúte po rohovom kope Hodúra mal veľkú šancu Valenta, ale lopta nedokázal dostať do siete. Onedlho mal opäť veľkú šancu hosťujúci Katona, ale tentokrát sa pred Hroššom nedokázal presadiť. Po polhodine hry domáci vyrovnali, Rák si pekne spracoval center Hodúra a nitriansky kanonier peknou strelou vymietol pavučinu Muchovej brány - 1:1. Onedlho sa dostal do šance domáci Glenda a ten sa pred Muchom nemýlil - 2:1. Tri minúty pred polčasovým hvizdom domáci ešte zvýšili vedenie, opäť sa presadil Rák - 3:1.

V druhom polčase hra mierne upadla. Prva vážnejšia akcia prišla až v 70. minúte v podaní hostí, ale Katona sa po peknej nahrávke Tesáka k lopte nedostal. O štyri minúty neskôr vybojoval Šimončič loptu, nacentroval na Ráka, ale ten prepálil bránu Muchu. V 78. minúte nacentroval hosťujúci Tesák na Bernarda, ale ten nedokázal skórovať. O tri minúty neskôr strelil svoj "hetrik" Rák, keď ho pekne vysunul Leško a následne prehodil brankára hostí Muchu - 4:1. Onedlho sa ešte hostia dostali do hry, keď po Jurčovom pase skóroval Bernardo - 4:2. Znížiť mohol ešte v závere Guba, ale nitrianskeho brankára Hrošša neprekonal. Zápas sa už len dohrával a Nitra si tak pripisuje tri cenné body.

Slovan Bratislava - MFK Petržalka 1:1

Góly: 31. Jakub Sylvestr - 82. Filipe Dos Santos

V sobotu o 17:30 sa na Pasienkoch konalo bratislavské derby, keď Slovan privítal Petržalku. V tomto zápase domáci nepotvrdili úlohu favorita, keď s Petržalkou len remizovali 1:1.

Spočiatku to bol nudný futbal. V 11. minúte sa podarilo skórovať domácemu Sylvestrovi, ale gól z dôvodu postavenia mimo hry neplatil. O osem minút neskôr sa do veľkej šance dostal domáci Augustín, ale Putnocký včasným vybehnutím zmaril šancu kanonierovi domácich. Onedlho mal dve veľké šance opäť Augustín, ale obe trestuhodne nepremenil. Prvý gól stretnutia padol až po polhodine hry, keď Sylvestr po peknej spolupráci s Breznaníkom prekonal bezmocného Jenča - 1:0. Do konca polčasu si už domáci vedenie udržali.

V druhom polčase mali domáci mierne navrch. V 66. minúte mohol vedenie Slovanu zvýšiť Kuzma, ale Jenčo jeho strelu zblízka zneškodnil. O dvanásť minút neskôr sa do šance dostal Breznaník, ale Jenča neprekonal. V 82. minúte hostia vyrovnali, Dos Santos krásnou krížnou strelou prekonal Putnockého - 1:1. O štyri minúty neskôr mohol domáci Sylvestr dostať svoj tím do vedenia, ale zblízka trafil Jenča len do hrude. V závere ešte domáci zatlačili hostí, ale nepremieňali šance. Najskôr hosťujúci Machovec z čiary vykopol pokus Breznaníka, potom Guédé hlavičkoval tesne vedľa a onedlho Štepanovský trafil žrď. Petržalka tak na Pasienkoch získala cenný bod.

Spartak Trnava - MFK Košice 4:0

Góly: 34. Patrik Banovič, 41. Peter Doležaj, 51. Martin Guldan, 58. Pítio

V sobotu o 17:30 Trnava privítala posledné Košice. Červeno-čierny v zápase potvrdili úlohu favorita, keď porazili Košičanov vysoko 4:0.

Spočiatku to bol bojovný futbal. V 10. minúte Novák peknou strelou len opečiatkoval konštrukciu brány. O trinásť minút neskôr sa do šance dostal domáci Guldan, ale ten v šanci nebol úspešný. Tesne po polhodine hry padol prvý gól stretnutia, po rohovom kope Juhásza sa k lopte dostal Banovič, ktorý následne nedal šancu Lópezovi - 1:0. Po tomto góle domáci ožili. Onedlho sa rútil sám na bránu domáci Kone, ale v poslednej chvíli ho nedovolene zastavil Čonka. Najskôr hlavný arbiter Pavol Olšiak potrestal Čonku žltou kartou, ale po krátkom dohovore s postranným rozhodcom sa hlavný rozhodca opravil a Čonkovi udelil červenú kartu. V 41. minúte domáci zvýšili svoje vedenie, po rohovom kope sa hlavou presadil Doležaj - 2:0. V závere ešte ohrozil Slovenčiaka hosťujúci Milinkovič, ale srbský ofenzívny záložník nedokázal skórovať.

V druhom polčase to bol stále útočný a bojovný futbal. V 51. minúte nacentroval domáci Kone na Guldana, ktorý následne prekonal Lópeza - 3:0. V 58. minúte si domáci vytvorili peknú gólovú akciu, Kožuch presne nahral na Guldana, ktorý nahral na Nascimenta, ten obišiel brankára a nemal už potom problém zvýšiť - 4:0. Hostia v 80. minúte pohrozili, po rohovom kope Kuzmu obranca Djokovič opečiatkoval brvno Slovenčiakovej brány. Do konca zápasu sa už ani jeden z tímov nepresadil a Trnava tak získala tri cenné body.