01.05.2010, 19:26, aktualizováno 01.05.2010, 21:28
Slovan doma ztratil body s Dubnicí, čehož využila Žilina. Ta těsně porazila Prešov. Další celky byly před vlastními fanoušky úspěšné, tři body berou Senica, Trnava a Košice. Nitra doma zvítězila nad Dunajsou Stredou.

FC Nitra - DAC Dunajská Streda 1:0

01.05.2010 19:30

Góly: 44. Tomáš Kóňa

V sobotu o 19:30 Nitra hostila Dunajskú Stredu. V zápase sa zrodila očakávaná výhra domácich, keď zverenci Ivana Galáda na domácej pôde porazili Dunajskú Stredu tesne 1:0.

Spočiatku to bol nudný futbal, chudobný na šance. Prvá vážnejšia akcia prišla v 23. minúte ale domáci brankár Szamotulski si poradil s hlavičkou Kolmokova. O päť minút neskôr mohol domáci kanonier Róbert Rák potrestať chybu hosťujúcej obrany, ale jeho koncovka bola nepresná. Tesne po polhodine hry domáci Leško pekne nahral na Hodúra, ale ten neprekonal poľského brankára DAC-u. V 43. minúte sa Hodúr opäť dostal do šance, tentokrát po prihrávke Valentu, ale Hodúrovu strelu zrazila obrana hostí. V závere sa domáci napokon dostali do vedenia, po Valentovom centri sa presadil Kóňa - 1:0.

V druhom polčase mali spočiatku domáci miernu prevahu. Po hodine hry si domáci vytvorili sériu šancí, ale ani Rák, ani Hodúr s Mikušom sa nepresadili. V 70. minúte si domáci vypracovali peknú akciu, ale Hodúr sa po centri Kaspřáka nepresadil. Hostia si o tri minúty vypracovali najväčšiu šancu v druhej časti, po rohovom kope Yavarzadeho hlavičkoval Marcin, jeho hlavička nakoniec skončila tesne vedľa. V 78. minúte museli domáci nutne vystriedať Ráka, ktorý opustil ihrisko na nosidlách. V závere sa snažil hosťujúci Nikolič o vyrovnanie strelou z diaľky, ale Hroššo bol pozorný. Nitra tak získala po víťazstve 1:0 nad Dunajskou tri cenné body, ktoré bielo-modrým zachovali šancu o miestenku v Európskej lige.

MŠK Žilina - Tatran Prešov 1:0

Góly: 55. Emil Rilke

V sobotu o 19:30 vedúca Žilina privítala Prešov. V zápase sa zrodila očakávaná výhra domácich, ktorý porazili Šarišanov tesne 1:0. Šošoni tak majú po tomto víťazstve veľkú šancu na titul, pretože ich konkurent Slovan Bratislava zakopol.

Spočiatku to nebol dobrý futbal. V 17. minúte nebezpečne strieľal Majtán, ale Ščasný je strelu zblokoval. Oneldho si domáci vytvorili mierny tlak. V 24. minúte žlto-zelení zahrávali rohový kop, ale Lietava ani Majtán sa k lopte nedostali. Po polhodine hry mali domáci vyloženú šancu, center Mráza sa dostal k Rilkemu, ale ten trestuhodne pred opustenou bránou hostí napálil brvno. V závere polčasu mohli domáci streliť gól "do šatne", ale Bello na dvakrát neprekonal pozorného Muchu. Obe mužstvá tak odchádzali do šatne za nerozhodného stavu.

V druhej časti mali spočiatku mierny tlak domáci. Hostia sa uspokojili s doterajším stavom a súperovi nedali na svojej polko spočiatku šancu. Žilina sa predsa len dočkala gólu, keď Kobylíkov center hlavou usmernil do siete Rilke - 1:0. V 73. minúte mohol vyrovnať Pribula, ktorý sa z diaľky snažil prekvapiť Dúbravku, žilinský brankár aj so šťastím súperovu strelu vyrazil na brvno. Hostia si v závere vytvorili mierny tlak, ale väčšina akcií Šarišanov končila na obrane šošonov. Prešov mal v závere veľa šancí, ale nedokázal ich prekonať. Žilina tak už víťazstvo ubránila a zvýšila svoj náskok na čele tabuľky na sedem bodov.

FK Senica - Dukla Banská Bystrica 2:1

01.05.2010 17:30

Góly: 45. Andrej Hesek, 63. Juraj Piroška (pen.) - 60. Dušan Uškovič

V sobotu o 17:30 Senica hostila na domácom trávniku tretiu Banskú Bystricu. V zápase vyšiel zápas lepšie v prospech domácich, ktorý si poradili s tímom spod Urpína tesným víťazstvom 2:1.

Spočiatku mali viac z hry hostia. Už v 2. minúte nebezpečne hlavičkoval Považanec, ale mieril vedľa. O osem minút neskôr mal ten istý hráč gól na kopačke, ale jeho strelu domáci brankár Bolek vyrazil na roh. V 17. minúte sa domáci dožadovali penalty, ale hlavný arbiter Trutz zákrok Považanca usúdil ako čistý. O tri minúty neskôr hosťujúci Ďuriš z diaľky vystrelil, ale Bolek nemal problém loptu bezpečne chytiť. V 22. minúte hosťujúci brankár Boroš musel kryť nebezpečnú tečovanú strelu Pirosku. Päť minút po polhodine hry hosťujúci Ďuriš opäť nebezpečne vystrelil, ale Bolek bol pozorný. V závere prvej časti sa domáci dostali do vedenia, keď Piroska využil chybu hosťujúcej obrany, nahral na Heseka a ten nemal problém loptu zasunúť do siete - 1:0. Domáci tak po polčasovom hvizde ochádzali do šatne ta jednogólového vedenia.

V druhej časti boli spočiatku opäť lepší hostia. Po hodine hry však hostia po miernom tlaku vyrovnali, keď Uškovič prekonal bezmocného Boleka - 1:1. Senica sa po tomto góle prebrala a o tri minúty neskôr vyrovnala. Po nedovolenom zákroku na Pirosku v pokutovom území nasledoval pokutový kop, ktorý zahrával faulovaný Piroska a nemýlil sa - 2:1. Onedlho mohli domáci zvýšiť, keď Vlasko pekne vysunul Sodjeho, ale ten trafil len bčnú sieť. V 69. minúte boli domáci oslabení, keď po druhej žltej karte musel Homola ísť predčasne pod sprchy. Odvtedy hostia ožili a vytvorili si veľký tlak, ale domácich držal na vodou brankár Bolek. V závere si domáci mohli poistiť víťazstvo, ale Sodje trestuhodne vo vyloženej šanci mieril vedľa. Senica tak po víťazstve nad Banskou Bystricou získala cenné tri body.

MFK Košice - MFK Ružomberok 2:0

Góly: 41. Marko Milinković, 55. Ján Novák

V sobotu o 17:30 Košice privítali Ružomberok. V tomto zápase si domáci pripísali na svoje konto tri cenné body, keď na domácej pôde porazila Ružomberok 2:0. Zverenci Gorana Milojeviča sa tak dotiahli na predposlednú Petržalku a zdramatizovali ešte záver sezóny, ktorý by mal rozhodnúť o zostupujúcom.

Spočiatku sa len tímy rozohrávali. Prvá vážnejšia akcia prišla v 19. minúte v podaní hostí, ale Piščurova strela spoza šestnástky tesne vedľa pravej žrdi Lópezovej brány. Prvý strelecký pokus domácich prišiel v 25. minúte, ale Novákova strela nenarobila Hrdličkovi veľké problémy. Tesne po polhodine hry mali domáci gól na kopačke, ale Cicman Hrdličku na dvakrát neprekonal, keď najskôr po rohovom kope hlavičkoval do žrde a následná dorážka z hranice malého vápna skončila nad. V 36. minúte mali hostia veľkú šancu, ale Zošák v protiútoku zlyhal. O dve minúty neskôr mali hostia opäť veľkú šancu, Hoferica pekne nacentroval na voľného Ďubeka, ale ten zblízka mieril nepresne. V 41. minúte domáci otvorili skóre, keď po prieniku Nováka a jeho následnom centri sa k lopte dostal Milinkovič a ten už nemal problém loptu zasunúť do siete - 1:0. Diváci tak v prvom polčase videli celkom dobrý futbal.

V druhej časti sa hostia snažili o vyrovnanie, ale ponúknuté šance hostia zaradom nepremieňali. Snahu hostí v 55. minúte zmaril Novák, ktorý po Megiasovom centri zvýšil skóre - 2:0. Po tomto góle hra mierne upadla. V 72. minúte domáci Stoeten zahrával priamy kop a jeho následná strela prefrčala okolo šibenice Hrdličkovej brány. Hostia sa snažili o zníženie, ale nakopávané lopty nemali účinok. Košice si už dvojgólové vedenie nepustili z rúk a na domácej pôde porazili Ružomberok presvedčivo 2:0.

Slovan Bratislava - MFK Dubnica 2:2

Góly: 69. Michal Breznaník, 75. Kornel Saláta - 45. Matej Gorelka, 74. Pavol Poliaček

V sobotu o 17:30 Slovan Bratislava privítal na Pasienkoch Dubnicu. V zápase sa zrodila prekvapivá remíza 2:2 a tak si Slovan zmaril šancu na titul v ročníku 2009/2010 Corgoň ligy.

Spočiatku mali domáci prevahu, ale prvú strelu mali hostia. Hosťujúci Bruško ale mieril vysoko nad bránu. Prvú vážnejšiu akciu si domáci vytvorili v 18. minúte, ale Sylvestr neprekonal Bajzu. Tesne po polhodine hry si domáci vypracovali peknú akciu, keč Sylvestr peknou kolmicou vysunul Kuzmu, ale ten v koncovke nebol dôrazný. V 40. minúte po centri Ivanu hlavičkoval domáci obranca Dobrotka, ale Bajzu neprekonal. V závere polčasu sa hostia dostali do vedenia, keď po rohovom kope sa lopta odrazila ku Gorelkovi, ktorý následne otvoril skóre - 0:1. Domáci Slovan tak odchádzal do šatne za nedobrého stavu pre belasých.

Domáci sa snažili od úvodu druhej časti zrovnať stav. Po hodine hry sa domáci Guédé snažil z diaľky prekvapiť Bajzu, ale neúspešne. V 69. minúte sa domáci dočkali vyrovnávajúceho gólu, keď Breznaník tvrdou strelou nedal šancu Bajzovi - 1:1. Hostia onedlho využili hrubú chybu domácej obrany a Pavol Poliaček tak dostal svoj tím do vedenia - 1:2. Považania si vedenie udržali len minútu, pretože domáci hneď nato vyrovnali. Branislav Obžera zahrával rohový kop, lopta sa dostala k Salátovi a hlavou vyrovnal stav - 2:2. V záverečných minútach boli šance na oboch stranách, ale gól už nepadol. Vicemajster Slovan Bratislava tak opäť zakopol a takpovediac si zmaril šancu na titul.

Spartak Trnava - MFK Petržalka 3:1

Góly: 3. Martin Guldan, 31. Kamil Kopúnek, 71. Koro Koné - 44. Filip Kiss

V sobotu o 17:30 Trnava na domácej pôde hostila Petralak. V tomto zápase sa zrodila očakávana výhra domácich, keď Spartak na domácej pôde porazil Petržalku 3:1.

Úvod zápasu vyšiel domácim nad očakávanie, keď už v 3. minúte otváral skóre Guldan - 1:0. O deväť minút neskôr strela domáceho Mikkoviča mierila tesne vedľa. Obe mužstvá sa snažili predovšetkým o útočnú hru, ale hru kazili nepresné prihrávky. Tesne polhodine hry domáci otvorili skóre, keď Neto využil chybu hostí, nahral na Kopúnka a ten zvýšil - 2:0. V 36. minúte domáci Mikovič z diaľky tvrdou strelou napálil Šedivého, ktorého museli následne ošetriť. V 41. minúte domáci Doležaj pohrozil z priameho kopu, ale Jenčo vytlačil jeho strelu na roh. V závere hostia znížili, keď Slovenčiaka prekonal Filip Kiss - 2:1.

V druhom polčase domáci pokračovali v útočnej hre. V 51. minúte si vypracoval peknú akciu domáci Nascimento, ale osamotený netrafil bránu. O päť minút neskôr mohli hostia vyrovnať, ale Čikošovu strelu Doležaj na bránkovej čiare vykopol. Hostia sa pokúšali o vyrovnanie, ale ich snahu zmaril v 71. minúte domáci kanonier Kone. Hráč z Pobrežia Slonoviny prešprintoval obrannú dvojicu hostí a následne bez problémov prekonal Jenča - 3:1. V závere sa snažili hostia o zdramatizovanie hry, ale gól už nepadol. Trnava tak na domácej pôde získala po víťazstve 3:1 nad Petržalkou tri cenné body.