Corgoň liga - souhrn 31. kola

05.05.2010, 20:00
Na Slovensku se dvě kola před koncem stále o titul bojuje. Dnes totiž klopýtla Žilina, která ztratila dva body v Dubnici. Slovan naopak vyhrál v Dunajské Stredě. Strakův Ružomberok porazil Senici a Prešov Trnavu. Banská Bystrica si doma poradila s Nitrou.

Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 3:1

05.05.2010 18:00

Góly: 19. Dušan Uškovič, 57. Michal Pančík, 78. Ľuboš Chmelík - 43. Petr Kaspřák (pen.)

V stredu o 18:00 Banská Bystrica privítala na domácej pôde susednú Nitru. V zápase sa zrodila očakávaná výhra domácich, keď zverenci Jozefa Jankecha porazili zverencov Ivana Galáda presvedčivo 3:1 a Dukla si tak zabezpečila miestenku v Európskej lige.

Domáci mali spočiatku viac z hry. Už v prvej minúte mali domáci dve šance, najskôr Uškovič nebezpečne strieľal, Hroššo loptu vyrazil, lopta sa dostala k Seyemu a ten z voleja napálil žrď. V 19. minúte domáci otvorili skóre, keď Uškovič peknou strelou prekvapil Hrošša - 1:0. O šesť minút neskôr sa domáci Ďuriš snažil prekvapiť Hrošša, ale nitriansky brankár si tentokrát poradil. V 27. minúte mali hostia vyloženú šancu, keď sa Valenta preštrikoval cez domácu obranu, ale jeho strela skončila tesne vedľa. Tesne po polhodine hry sa domáci brankár vyznamenal, keď bravúrne vychytal hlavičku Kolmokova. V 38. minúte hostia mali opäť veľkú šancu, Valenta pekne nacentroval na Šimoneka, ale ten nastrelil brvno. O tri minúty neskôr sa opäť triaslo brvno, tentokrát po strele Kóňu. V závere polčasu sa Hodúr dostal do šance, Turňa ho atakoval a hlavný arbiter Šuniar posúdil zákrok za nedovolený a nasledoval pokutový kop, ktorý následne bezpečne premenil Kaspřák - 1:1. Oba tímy tak po polčasovom hvizde odchádzali do šatne za remízy 1:1.

Spočiatku mali v druhej časti mierny tlak hostia, V 46. minúte Bališ nahral na Valentu, ale ten mieril vedľa. V 57. minúte sa domáci dostali do vedenia, keď Seye obišiel hosťujúcu obranu, nahral na Pančíka a ten nemal problém loptu zasunúť do siete - 2:1. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale väčšinu šancí si hostia nepremenili. V 78. minúte domáci zvýšili svoje vedenie, Ďuriš pekne nacentroval na Chmelíka, ktorý bezpečne zvýšil - 3:1. Hostia po tomto góle ostali bezmocní. Domáci si však vedenie už udržali a na domácej pôde porazili Nitru 3:1.

MFK Petržalka - MFK Košice 0:0

Góly: -

V stredu o 18:00 sa na Pasienkoch odohral súboj o záchranu. V tomto mimoriadne dôležitom súboji sa zrodila bezgólová remíza.

V úvode zápasu pršal hustý lejak, ktorý premočil trávnik a sťažil tak obom tímom kombináciu. V 2. minúte sa do šance dostal hosťujúci Megias, ale strelou z bieleho vápna Jenča neprekonal. O štyri minúty neskôr musel domáci brankár Jenčo taktiež kryť strelu Milinkoviča. V 11. minúte sa vyznamenal hosťujúci brankár Fernando Lopéz, keď po následnom rohu bravúrne vyrazil hlavičku Mitroviča. O šesť minút neskôr domáci Sedlák trestuhodne minul veľkú šancu, keď netrafil bránu z malého vápna. Hostia mali v 26. minúte šancu, ale hlavička Djokoviča skončila tesne vedľa. Do konca polčasu sa už ani jeden z tímov nepresadil.

V druhom polčase boli spočiatku nebezpečnejší hostia, keď už v 47. minúte pohrozil peknou strelou Milinkovič. Tesne po polhodine hry hosťujúci Novák sa pokúsil prekvapiť z diaľky Jenča, ale brankár domácich bol na mieste. V 70. minúte pohrozili domáci zo štandartky, ale hlavička Mitroviča skončila tesne vedľa. O sedem minút neskôr domáci Ďurica urobil veľkú chybu, ale Škutka nedokázal z malého vápna prekonať Jenča. Tri minúty pred riadnym hracím časom mal rozhodujúci gól na kopačke Machovec, ale po ideálnom centri Čikoša neprekonal zblízka Lopéza. V zápase už gól nepadol a na Pasienkoch sa zrodil výsledok 0:0.

MFK Ružomberok - FK Senica 2:1

Góly: 46. Oleksandr Pysčur, 69. Higor Coimbra - 32. Andrej Hesek

V stredu o 18:00 sa Pod Čebraťom odohral súboj dvoch tabuľkových susedov a dvoch českých trénerov. V tomto zápase bol úspešnejší domáci František Straka, ktorý porazil svojho krajana Radima Nečasa 2:1.

Spočiatku lepšie začali hostia. V 10. minúte hosťujúci Hesek nebezpečne centroval "do ohňa", loptu zle trafil domáci Sivčevič a takmer z toho bol vlastný gól. O osem minút neskôr si domáci vytvorili peknú akciu, Chovanec pekne nahral na Piščura, ale ukrajinský útočník nastrelil len Boleka, ktorý jeho strelu kryl. Hra na dlhší čas upadla. Tesne po polhodine hry sa hostia dostali do akcie a bol z toho gól, keď Hesek prekonal Hrdličku a otvoril skóre - 0:1. Onedlho sa snažil vyrovnať Piščur, ale jeho hlavička skončila vedľa. V závere prvej časti mal ukrajinský útočník opäť veľkú šancu, ale skóre sa nemenilo. V prvom polčase boli hostia lepším tímom, domácim nevychádzala rozohrávka.

V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať. Úvod vyšiel domácim ukážkovo, keď už v 46. minúte bolo vyrovnané po centri Chovanca a presnom zakončení Piščura - 1:1. Pod Čebraťom sa spustil hustý lejak, ktorý robil problémy obom tímom v rozohrávke, avšak oba tímy sa snažili hrať ofenzívne. Domáci sa postupne dostávali do tlaku a začali si vytvárať šance. V 79. minúte domáci zvrátili vedenie na svoju stranu, keď Chovanec nahral na Hofericu, ten vystrelil, lopta zastala na mláke a k lopte sa dostal Coimbra, ktorý nekompromisne zasunul loptu do siete - 2:1. Domáci už víťazstvo nepustili z rúk a na domácej pôde porazili Senicu 2:1.

DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava 0:1

Góly: 44. Milan Ivana

V stredu o 18:00 sa na Žitnom ostrove odohral zaujímavý súboj, keď Dunajská Streda hostila Slovan Bratislava. V zápase boli úspešnejší hostia, ktorý na pôde DAC-u vyhrali tesne 0:1 a tak si udržali malú šancu na získanie titulu.

Hustý lejak spočiatku narušil hru, oba tímy tak zvyčajne kazili kombináciu. Domáci si v 3. minúte vypracovali peknú akciu, Helísek pekne nacentroval na Bajevského, ale jeho hlavičku Putnocký zneškodnil. Onedlho preberali hru do rúk hostia. V 11. minúte mali hostia vyloženú šancu, Ivana pekne vysunul Sylvestra, ale ten napálil "len" brvno. Tesne po polhodine hry hosťujúci Saláta chcel prekvapiť Novotu, ale obranca Slovanu nebol úspešný. V 38. minúte si hostia vypracovali peknú akciu, Božič nacentroval na Breznaníka, ten posunul loptu na Sylvestra, ale ten zblízka netrafil prázdnu bránu. Hostia sa predsa len v závere dočkali gólu, Breznaník nacentroval "do ohňa" domáci obranca németh loptu vyhlavičkoval preč, lopta sa dostala k Ivanovi a ten strelil "gól do šatne" - 0:1.

V druhej časti sa hostia stiahli a hrozili protiútokmi. V 48. minúte hosťujúci Had pekne nacentroval na Masaryka, ale ten mieril vedľa. Tesne po hodine hry boli hostia oslabení, keď po dvoch žltých kartách sa predčasne pod sprchy porúčal Sylvestr. Neprešlo ani osem minút a oslabili sa následne i domáci, keď si červenú kartu tentokrát vyslúžil Halimi za úder lakťom do protihráča. Zápas sa už len takpovediac dohrával a Slovan získal na Žitnom ostrove tri cenné body.

MFK Dubnica - MŠK Žilina 1:1

Góly: 64. Matej Gorelka - 32. Stanislav Angelovič

V stredu o 18:00 sa na Považí odohral zaujímavý súboj, keď Dubnica privítala lídra zo Žiliny. V tomto zápase sa zrodila remíza 1:1, čo znamená, že hostia matematicky ešte nemajú titul istý.

Hostia mali spočiatku miernu prevahu. V 4. minúte hsoťujúci Kobylík z diaľky vystrelil, ale nepresne. Onedlho skúšal šťastie hosťujúci Bello, ale aj jeho strele chýbala presnosť. O štyri minúty neskôr mali hostia dve príležitosti, najskôr Bajza hasil pred Zlatkovičom a oneldho Pečalkova hlavička skončila vedľa. Tesne po polhodine hry hostia otvorili skóre, po centri Zlatkoviča sa presadil Angelovič - 0:1. V 41. minúte mohol zvýšiť Lietava, ale skóre sa nemenilo. Po polčasovom hvizde tak domáci odchádzali do šatne za jednogólového manka.

Domáci boli v druhej časti aktívnejší. Tesne po hodine hry domáci vyrovnali, keď po peknej nahrávke Porázika zrovnal stav Gorelka - 1:1. Oneldho mal úspešný strelec gól na kopačke, ale hosťujúci brankár Dúbravka strelu kryl. V 68. minúte mohol hosťujúci Jež využiť chybu domácej obrany, ale Bajzu neprekonal. V závere druhej časti sa oba celky snažili o zvrátenie vedenia na svoju stranu, ale skóre sa už nemenilo a na Považí sa zrodila remíza 1:1.

Tatran Prešov - Spartak Trnava 3:0

Góly: 60. Michal Hanek, 77. Michal Piter-Bučko, 88. Avdija Vršajević

V stredu o 18:00 Prešov na domácej pôde hostil Trnavu. V tomto zápase domáci získali tri cenné body, po víťazstve 3:0 nad hosťami zo západu.

Spočitaku mali viac z hry domáci, ktorý potrebovali nutne zvíťaziť. Už v 1. minúte domáci Poliaček zamestnal Slovenčiaka. Onedlho mali domáci ďalšiu šancu, ale Belejíkovi lopta v rozhodujúcej chvíli odskočila. Domáci postupne získavali hru do svojich rúk, v 20. minúte mal vyloženú šancu domáci Katona, ale Slovenčiak včasným vybehnutím zmaril šancu domácemu hráčovi. O dve minúty neskôr to domáci Katona mal opäť šancu, ale ani tentokrát nebol úspešný. V 29. minúte hosťujúci Guldan z diaľky chcel prekvapiť Muchu, ale jeho technická strela skončila tesne nad. Do konca polčasu mali domáci množstvo šancí, ale tie nedokázali premeniť. Oba tímy tak po polčasovom hvizde odchádzali do šatne za bezgólového stavu.

Druhé dejstvo mali spočiatku v rukách opäť domáci. V 49. minúte mal domáci Belejík vyloženú šancu, ale z malého vápna trestuhodne minul bránu Slovenčiaka. Hostia nemali v druhom polčase takmer žiadne šance. V 55. minúte mali hostia ojedinelú šancu, ale Nascimento v protiútoku zlyhal. Tesne po hodine hry sa domáci dostali do vedenia, keď sa presadil Hanek - 1:0. V 66. minúte mal Belejík veľkú šancu, ale hostí opäť podržal Slovenčiak. V 75. minúte mali hostia veľkú príležitosť, ale chybu domácej obrany nepotrestal Procházka. O dve minúty neskôr si domáci zvýšili vedenie, tentokrát sa presadil Piter-Bučko - 2:0. Dve minúty pred riadnym hracím časom si domáci poistili víťazstvo, po centri Papaja sa presadil Vršajevič - 3:0. Domáci si už vedenie nepustili z rúk a na domácej pôde s prehľadom porazili Trnavu rozdielom triedy.