26.08.2023 18:00 CET
2 : 2
(1:1)

O remíze Podbrezovej s Trenčínom rozhodol zásah zo štvrtej nadstavenej minúty

V piatom kole Niké ligy na seba narazili dva tímy s dobrou formou. FK Železiarne Podbrezová remizoval na Horehroní s AS Trenčín 2:2 (1:1).

V 38. minúte skóre otvoril hosťujúci celok. Kmeť odcentroval z rohového kopu a loptu poslal do siete voľný Ibrahim - 0:1. Obrana sa sústredila najmä na Stojsavljevića a aj preto bol autor presného zásahu úplne sám.

V 42. minúte sa domácemu celku podarilo zrovnať stav. Na ľavom krídle mal isté úmysly Talakov, prvotné spracovanie mu ale vôbec nevyšlo. Kým sa trenčianska defenzíva vrátila, domáci záložník našiel voľného Kováčika, ktorý skóroval - 1:1. V nadstavenom čase prvého dejstva si Kováčikov pas dobre spracoval Bartoš, a jeho pokus z voleja zneškodnil Vózinha. Bola to nevyužitá veľká šanca "železiarov".

V 46. minúte veľkú príležitosť nepretavil na zásah Soares, keď sa po ľavej strane rútil sám na Ludhu a namiesto prihrávky na Gonga pred odkrytú bránku zvolil individuálne zakončenie. Z druhej vlny potom ešte preveril brankára Podbrezovej Ibrahim. V 47. minúte spätný pas pred odkrytú bránku využil na presné zakončenie Sanusi - 2:1.

Podbrezová otočila skóre a dostala sa do jednogólového vedenia. V 71. minúte veľmi dobrý zákrok vytiahol Ludha - doslova ukradol gól hlavou zakončujúcemu Hollému, ktorému loptu pripravil Gong. V 83. minúte mal Blahút pred sebou odkrytú trenčiansku bránku, loptu ale trafil veľmi zle a zlyhal. V 84. minúte si Assinor všimol Vózinhu, ktorý bol ďaleko zo svojej bránky a skúsil ho prelobovať z polovice ihriska. Trenčiansky brankár loptu len-len vyrazil na rohový kop.

V 85. minúte mali Železiarne ďalšiu tutovku. Gól mohol hlavou zaznamenať Bartoš, no rýchlu akciu nedokázal zakončiť presne a hlavičkoval iba nad bránku. Vo štvrtej nadstavenej minúte Kmeť rozohral rohový kop centrom do skrumáže vo vápne. Najbližšie z Trenčanov mal k lopte Bagín, do vlastnej siete si ju však zrazil Bartoš.

Mužstvá z priebežnej špice tabuľky Niké ligy Železiarne Podbrezová a AS Trenčín si podelili body po remíze 2:2.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu