18.08.2023 20:30 CET
2 : 1
(1:1)

"Vojaci" otočili so Skalicou a radujú sa z troch bodov

V predohrávke štvrtého kola Niké ligy si domáca Dukla Banská Bystrica poradila s mužstvom MFK Skalica 2:1 (1:1).

V deviatej minúte prekvapil tím zo Záhoria úvodným gólom. Vlasko posielal prudkú loptu do 16-ky a tam si vlastný gól strelil Uhrinčať - 0:1. Overovalo sa však ešte, či jeho zásah nepadol z ofsajdu. V trinástej minúte zľava odcentroval Rymarenko. Jeho spoluhráčovi chýbal k vyrovnaniu iba kúsok. V 14. minúte Rymarenko prihral Acostovi, ktorý z vnútra pokutového územia prekonal Luscha a vyrovnal na 1:1.

V 19. minúte Skaličania nepríjemne vystrelili z ľavej strany a rozozvučala sa tyč domácej brány. V 29. minúte Polievkov pokus mieril tesne nad. V 42. minúte sa do streleckej listiny mohol zapísať opäť rovnaký hráč, ktorý dokonca aj rozvlnil sieť, ale z ofsajdu.

V 47. minúte zahodil veľkú šancu Matejov. Yao mu nabil na stred 16-ky, kde bol osamotený, ale prestrelil. V 63. minúte poslal loptu vedľa brány aj Polievka. V 81. minúte zahrával Haša priamy kop, nastrelil však iba hráča pred sebou. Vzápätí urobil chybu Hollý a hráči Dukly to využili na rýchly protiútok. Na jeho konci sa pošmykol Depetris a nebolo z toho nič.

V 83. minúte Ľupták vypálil z diaľky a na loptu, ktorá sa odrazila od brániaceho hráča nemal Luksch šancu zareagovať - 2:1. Zápas sa nadstavoval štyri minúty. Viac sa už neudialo, a tak Dukla Banská Bystrica zvíťazila v predohrávke štvrtého kola nad Skalicou 2:1.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu