19.08.2022 20:30 CET
3 : 1
(2:0)

Ludha opäť čaroval, Podbrezová zdolala Bystricu 3:1

V predohrávke šiesteho kola Fortunaligy zvíťazila v súboji nováčikov domáca Podbrezová nad Banskou Bystricou v rušnom zápase 3:1 (2:0).

V deviatej minúte po chybe domácich vystrelil po zemi Polievka a gólman Ludha šancu na dvakrát zneškodnil. V dvanástej minúte hlavičkoval Kukoľ do pravej žrde. Loptu si znovu prebral, potiahol ju po bránkovej čiare a nabil Ďatkovi, ktorý zblízka otvoril skóre duelu - 1:0. V 19. minúte sa k lopte pred Ludhom dostal Faško a Ludha zahviezdil výborným zákrokom. Zakrátko napriahol Cobnan, a jeho pokus spoza šestnástky veľmi dobre zneškodnil Hruška. V 24. minúte malo byť vyrovnané, pričom gól mohli dať hneď viacerí Bystričania. Najviac zaváhal Záhumenský, ktorý urobil kľučku na Ludhu a pred sebou mal prázdnu bránu. Jeden z domácich hráčov však jeho šancu na bránkovej čiare zmaril. V 39. minúte sa Bakaľa dostal až do šestnástky, kde hľadal niekoho z dvojice Issa - Cobnan. Hostia so šťastím odvrátili na rohový kop. V 40. minúte skóroval Polievka, avšak z ofsajdu. V 41. minúte Cobnan po dobrej práci Issu po druhýkrát prekonal Hrušku - 2:0.

Po priamom kope v 58. minúte vychytal Faškovu hlavičku Ludha. Zneškodnil tiež následnú dorážku, po ktorej musel byť ošetrený. V 66. minúte neplatil pre ofsajd Breznaníkov gól. V 72. minúte sa opäť zaskvel Ludha. Slávik išiel sám na bránu a zakončil. Brankár Podbrezovej potvrdil, že aktuálne patrí k najlepším hráčom celej súťaže. V 75. minúte Ludha vychytal Polievku. Následnú hlavičku nekrytého Rymarenka opäť vyrazil Ludha. V 76. minúte lopta z rohu našla hlavu Wilwébera a bolo 2:1. V 87. minúte sa spätná prihrávka dostala k Parajovi, ktorý z výbornej pozície vystrelil do šibenice, no veľmi dobrý zákrok predviedol Hruška. Po následnom rohu zakončil k žrdi Kuzma - 3:1. Vo štvrtej nadstavenej minúte Ludha zle odkopol. Po ňom zluftoval Bartoš, ktorý loptu napokon odvrátil akrobatickými nožničkami. Duel sa nadstavoval deväť minút, no viac sa už nestalo. Podbrezová zdolala Banskú Bystricu v piatkovom večernom zápase 3:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk