24.07.2021 18:00 CET
1 : 4
(0:1)

Slovan nováčikovi z Liptova nič nedaroval

Nováčik Fortunaligy MFK Tatran Liptovský Mikuláš neprekvapil a na úvod sezóny podľahol úradujúcemu majstrovi ŠK Slovan Bratislava hladko 1:4 (0:1).

Úvod zápasu bol živý a diváci videli aj pár streleckých pokusov. Obrany na oboch stranách zblokovali niekoľko striel. V desiatej minúte si brankár domácich Luksch poradil so zakončením Hrnčára. Na opačnej strane Šulla zvládol náročnú situáciu po rohovom kope Liptákov. Šancu otvoriť skóre mal Rabiu; zasahoval Luksch. V 23. minúte Hrnčár odcentroval do šestnástky domácich a obranca domácich Dávid Krčík si nešťastne zrazil loptu do vlastnej bránky - 0:1. Tatran sa usiloval vyrovnať, ale v zakončení mu chýbala chladnokrvnosť aj presnosť. V 34. minúte zblokoval Mustafič strelu Pinteho. Hentyho gól do siete Liptovského Mikuláša zas neplatil pre ofsajd.

V 51. minúte z hranice šestnástky zakončil kapitán Liptákov Bartoš, ale jeho prízemný pokus Šullu neohrozil. Potom iniciatívu prevzali belasí. Zakončeniu Strelca zo 61. minúty chýbala presnosť. Domáci sa prvého fortunaligového gólu dočkali v 68. minúte. Vtedy Adam Krčík odcentroval do šestnástky a Pinte tečoval loptu do Šullovej bránky - 1:1. Nerozhodné skóre už o tri minúty zmenil Lichý, ktorý sa dostal pred brankára Lukscha a zblízka naklonil misky váh na belasú stranu - 1:2. V 78. minúte Abena zvnútra šestnástky potrestal slabý dôraz domácej obrany, pričom zužitkoval center Weissa - 1:3. V nadstavenom čase Lukscha ešte zblízka prekonal Ratao. Slovan vyhral na štadióne v Poprade nad domácim Liptovským Mikulášom presvedčivo 4:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk