14.08.2021 18:00 CET
3 : 1
(1:1)

Slovan predĺžil michalovskú šnúru prehier na tri

ŠK Slovan Bratislava potvrdil úlohu veľkého favorita duelu a MFK Zemplín Michalovce zdolal v sobotu večer na Tehelnom poli 3:1 (1:1). Rozhodujúce góly úradujúceho majstra však prišli až po polčasovej prestávke.

Slovan si aj v novom ročníku najvyššej slovenskej súťaže počína zatiaľ suverénne. Jesennú časť sezóny otváral v Poprade na pôde nováčika z Liptovského Mikuláša a zvíťazil presvedčivo 4:1, hoci priebežný stav bol 1:1. Na Tehelnom poli si belasí poradili aj s Trenčínom pomerom 2:0. Zápas s Ružomberkom bol pre pohárové povinnosti Bratislavčanov odložený, a tak mal Slovan pred zápasom s Michalovcami odohrané iba dve kolá. Michalovce vstúpili do sezóny vysokým víťazstvom nad Dunajskou Stredou v pomere 4:1, ale odvtedy už veľa vody nenamútili. Po prehre 0:2 na Pohroní podľahli doma Trenčínu 1:2 a čakal ich zápas v hlavnom meste. Úvodný výkop síce patril Michalovciam, ale hosťujúci celok už čoskoro prehrával. Loptu do behu dostal Čavrič a podarilo sa mu prehodiť brankára Kožuchara - 1:0. Domáci pokračovali v aktivite. Ich gólman Chovan si prvý zákrok pripísal až v šiestej minúte. Belasí držali loptu na kopačkách, ale v 14. minúte ich prekvapil Oshima. Hráč Michaloviec poslal odrazenú loptu z voleja prudko do pravého horného rohu a vyrovnal - 1:1. Domáci potom boli opäť o niečo lepší, ale do konca polčasu si ďalšiu gólovú šancu nevypracovali.

Tréner úradujúceho šampióna Vladimír Weiss st. poslal do druhého polčasu na trávnik troch nových hráčov a dvaja z nich sa postarali o druhý gól Slovana. Hentyho strelu zastavil Vaško v šestnástke rukou. Loptu si na biely bod postavil Vladimír Weiss ml. a pokutový kop bezpečne premenil - 2:1. Hostia nezložili zbrane, no čelili pevnej obrane a silnému stredu poľa súpera. Nútene striedal Henty, ešte predtým mal veľmi dobrú šancu Strelec. Pri jeho zakončení však zahviezdil Kožuchar. Posledným, kto sa v zápase presadil gólovo, bol Hentyho náhradník Zmrhal. Jeho presná strela stanovila konečný rezultát zápasu. Slovan Bratislava zdolal michalovský Zemplín podľa papierových predpokladov 3:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk