19.09.2021 17:00 CET
2 : 2
(2:2)

Slovan nezlomil Žilinu a tá si z Tehelného poľa vezie bod

Ôsme kolo Fortunaligy zavŕšil zaujímavý duel Slovana Bratislava proti MŠK Žilina. Belasí remizovali so "Šošonmi" 2:2, pričom o všetkom sa rozhodlo už v prvom dejstve.

Na Tehelnom poli sa hral od začiatku ofenzívny futbal. Prvú šancu mal hosťujúci Ďuriš. Avšak jeho spoluhráč Nemčík si o pár sekúnd strelil vlastný gól. Dezorientovaný obranca MŠK poslal loptu do vinkľa po centri do šestnástky - 1:0. Onedlho už bolo vyrovnané: De Kamps zahral v šestnástke rukou a Bičachčjan premenil penaltu - 1:1. Žilina potom prebrala taktovku a tréner Weiss dal pokyn náhradníkom na rozcvičenie sa. Dobrý protiútok Žiliny zmarila nepresná prihrávka Bičachčjana. Sluka trafil ľavú žrď. V 31. minúte anglický krídelník Green nezakončil presne aj vďaka zákroku Petráša. Potom si Samuel Mráz zasekol Minárika a ľavačkou poslal loptu do bránky - 2:1. Domáci celok tesný náskok neudržal. V 38. minúte Bičachčjan zakončil do ľavého vinkľa a bolo 2:2. Polčas ukončila šanca Mráza, po ktorej sa stav nemenil.

Po prestávke šancí ubudlo. Kaprálik bol autorom nepresnej strely. Slovan reagoval zakončením Da Silvu. Tréner Weiss potom na ihrisko poslal trojicu nových hráčov. Domáci prebrali taktovku a rozhodnúť mohol sedem minút pred koncom Green, ale trafil nohy jedného zo žilinských obrancov. Nepresadil sa ani Henty. Slovan remizoval so Žilinou 2:2 a belasí tak po piatich úvodných výhrach zaznamenali druhú remízu v rade (predtým 1:1 v Dunajskej Strede).

"Do zápasu sme vstúpili veľmi zle v defenzíve aj hore. Dostali sme zbytočné góly, za stavu 2:1 sme mali Žilinu zlomiť. Dnes sme ale nemali hráča, ktorý by strhol zápas na našu stranu. Žilina dala krásny gól na 2:2. Tam sme nechali voľného Bičachčjana, Križan sa na neho pozeral ako v kine. Remízu beriem na seba, postavil som hráčov z lavičky. Nie je jednoduché hrať za Slovan, u nás je tlak väčší ako inde. Žilina vedela, čo chce hrať, ale hráči, ktorí naskočili, musia hrať lepšie. Zápas bol pre diváka dobrý, na ťažkom teréne sa niekedy nedalo urobiť viac. Tešíme sa na výmenu trávnika," okomentoval duel tréner domáceho celku Vladimír Weiss. "Išli sme na Slovan s tým, aby sme dali fanúšikom signál, že nie je všetko zlé. Snažili sme sa; bolo vidieť, že po góle na 1:1 si chalani začali veriť. V druhom polčase sme mohli skórovať, ale šance mal aj Slovan. Som spokojný aj s výkonom, aj s výsledkom," povedal po zápase tréner Žiliny Pavol Staňo.

Autor: Dušan Guman / sport.sk