12.02.2022 15:00 CET
5 : 0
(2:0)

Slovan prevalcoval Záhorákov a bral všetky body

ŠK Slovan Bratislava nemal v 20. a zároveň prvom jarnom kole aktuálneho ročníka Fortunaligy vôbec žiadne problémy a s hráčmi FK Senica si poradil vysoko 5:0 (2:0).

Favorizovaný domáci celok, obhajca titulu a zároveň so štvorbodovým náskokom pred trnavským Spartakom líder tabuľky slovenskej najvyššej súťaže začal náporom. Presadiť sa mohol už Mráz. Prvý gól na Tehelnom poli padol v 14. minúte. Strela Weissa sa od tyčky odrazila k Mustafičovi, ktorý ju poslal do prázdnej brány - 1:0.

Vzápätí brankár Ravas vyrazil strelu Hrnčára. V 36. minúte išiel sám na brankára Zmrhal, no nedal. Už o pár okamihov po šanci českého legionára kapitán Božikov po rohu na bližšej žrdi zvýšil na 2:0. Na 3:0 mohol o ďalšie dve minúty upraviť Mráz, ale tesne minul. V druhom polčase pokračovala herná dominancia belasých. Hneď v úvode De Marco zahodil nemožné. Nápor Slovan zúročil v 55. minúte, keď veľmi peknou strelou z hranice šestnástky trafil do horného rohu bránky Kankava - 3:0.

Bratislavčania pokračovali v nastúpenom trende. Gólom i asistenciou sa prezentoval debutujúci Šaponjič, aby skóre spečatil Rabiu. Slovan Bratislava prevalcoval hostí zo Záhoria vysoko 5:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk