18.12.2021 15:00 CET
1 : 0
(1:0)

Seničania prezimujú v prvej šestke, kríza AS Trenčín trvá

FK Senica zdolal na Záhorí v poslednom zápase jesennej časti AS Trenčín 1:0 (1:0).

Úvod zápasu bol dynamický. Už v prvej minúte hostia stratili loptu a Niarchosovu strelo zo šestnástky Kukučka na dvakrát pokryl. Na druhej strane vystrelil spoza veľkého vápna Lavrinčík do brvna Ravasovej brány. V trinástej minúte otvoril skóre Jurdík - 1:0. Trenčania útočili, v 20. minúte z otočky vystrelil Kadák a veľmi dobrým zákrokom sa prezentoval Ravas, keď loptu vyrazil.

Loptu mali viac na kopačkách Trenčania, Seničania vsádzali na brejky. Po chybe hostí v 32. minúte sa v 16-ke chystal na strelu Jurdík, no v poslednej chvíli ju zblokovala obrana. V 37. minúte zakončil Pirinen, a opäť hviezdil senický brankár. V 41. minúte z dobrej pozície slabo strieľal Šumbera.

V druhom polčase sa Seničania sústredili na defenzívne činnosti. Trenčín do gólovej šance nepustili, hoci Považania mali ďalej územnú prevahu. Vypracovali si aj dve strelecké príležitosti, no v 68. minúte Kadák namieril vedľa a v 71. minúte Ikobovu strelu chytil Ravas. FK Senica si s AS Trenčín poradila pomerom 1:0 a na zimnú prestávku si zabezpečila miesto v prvej šestke tabuľky.

Autor: Dušan Guman / sport.sk