03.10.2021 17:00 CET
0 : 1
(0:0)

Trnava úspešne naháňa Slovan, v Trenčíne rozhodla penaltou

V poslednom zápase desiateho kola Fortunaligy podľahol AS Trenčín pred reprezentačnou prestávkou na domácej pôde celku Spartaka Trnava najtesnejším rozdielom 0:1 (0:0).

V prvom polčase sa na Sihoti nehral veľmi pekný futbal. Hra bola plná nepresností na oboch stranách a chýbali tiež šance. Aj keď už v prvej minúte mohlo byť všetko inak. Bamidele potiahol akciu do šestnástky, jeho pokus tečoval Ristovski, no Kukučka loptu reflexívne zachytil. V jedenástej minúte Procházkov priamy kop Kukučka nezachytil dobre a Ristovkému chýbal ku zakončeniu krok. To bolo na dlhý čas všetko zaujímavé. V druhom dejstve Bamidele z krídla našiel nabiehajúceho Twardzika, ale jeho zakončenie Kukučka efektne a efektívne vyrazil. O dve minúty po rohu hostí zahral Pires vo vlastnej šestnástke rukou, čo preukázal VAR a hlavný rozhodca nariadil penaltu. Premenil ju Twardzik a hostia išli do vedenia 1:0. Domáci zvýšili aktivitu v útoku, avšak narážali na dobrú obranu Spartaka. V 84. minúte chceli Trenčania kopať penaltu po údajnej ruke v šestnástke, ale rozhodca bol proti. V nadstavenom čase mohol striedajúci Ikoba vyrovnať hlavou; vo veľkej šanci zlyhal. Trnava zvíťazila v Trenčíne 1:0 a v tabuľke sa bodovo opäť dotiahla na vedúci Slovan.

"Sme radi, výhra je zaslúžená. V prvom polčas sme mali dve šance, v druhom jednu. Nakoniec to rozhodla ruka. Máme systém a siedmu nulu z desiatich kôl. Mám za chlapcov radosť. Nie je to len o Martinovi Škrtelovi, ale jeho príchodom sa zvýšila kvalita," povedal tréner víťazného celku Michal Gašparík. "Škoda výsledku, viac by tomu svedčila remíza 0:0. Inkasovali sme po penalte. Aj taký je futbal. Súperova obrana ma do ničoho nepustila. Od Maťa Škrtela som dostal pár úderov. Som rád, že je reprezentačná prestávka, dám sa dokopy," okomentoval zápas zo svojho pohľadu trenčiansky útočník Erik Jendrišek.

Autor: Dušan Guman / sport.sk