19.03.2022 15:00 CET
4 : 1
(2:1)

Vedúcu priečku skupiny o záchranu vybojoval v zápase so Senicou Trenčín

V treťom kole nadstavbovej časti slovenskej najvyššej súťaže privítal v skupine o titul pod hradom Matúša Čáka AS Trenčín celok zo Záhoria FK Senica. Po vysokom víťazstve 4:1 (2:1) sa Považania neradujú iba z troch bodov, ale aj z prvej priečky v skupine, na ktorú sa po tomto víťazstve vyhupli.

AS Trenčín dostal hneď v úvode duelu svojho súpera zo Záhoria pod tlak. Domáci však v štvrtej minúte brankára Chropovského neohrozili. A už o chvíľu neskôr sa tešila Senica, keď z ľavej strany skóroval indonézsky legionár Witan Sulaeman - 0:1. Gólová odpoveď AS prišla v dvanástej minúte. Stalo sa tak po akcii, ktorú začal z ľavej strany veľkého vápna Soares. Menovaný hráč našiel prízemnou nahrávkou Azanga, ktorý vyrovnal na 1:1. AS sa dostalo v priebehu úvodnej polhodiny k dvom ďalším sľubným príležitostiam, no Kupusovič ani Kadák svoje próby na gól nepretavili. Druhý menovaný si napravil chuť krátko pred prestávkou. Spätnou nahrávkou našiel Bainoviča a ten ďalekonosnou strelou spoza šestnástky uštedril Záhorákom gól do šatne - 2:1.

Senica mala veľkú šancu v 51. minúte, Jurdík však strelou zo šestnástky minul bránu. Táto príležitosť bola zo strany hostí poslednou. O štyri minúty po nej zvýšil na 3:1 pre Trenčín Kadák, ktorý sa najprv nepresadil z priameho kopu, no následnú prihrávku od Soaresa už premenil. Na konečných 4:1 upravil približne 20 minút pred uplynutím riadneho hracieho času Kupusovič; po prihrávke do behu od Azanga prehodil vybiehajúceho Chropovského. AS Trenčín zdolal Senicu suverénnym spôsobom 4:1 a vyhupol sa na čelo tabuľky skupiny o udržanie sa vo Fortunalige.

Autor: Dušan Guman / sport.sk