18.09.2021 18:00 CET
3 : 3
(1:2)

Na Považí divoký zápas a obrátky Trenčína proti Senici

Trenčínu sa takmer podarilo obrátiť veľmi zle rozohraný zápas, aby napokon s FK Senica remizoval 3:3 (1:2). Vo ôsmom kole Fortunaligy tak AS dosiahol iba na bod, čo je preňho iste sklamanie.

Hosťujúci celok zo Záhoria začal nad očakávanie dobre. Už v tretej minúte center do pokutového územia našiel hlavu Sukisu Mashikeho. Ten bol na hranici päťky úplne voľný a bez problémov otvoril skóre stretnutia - 0:1. Trenčania mohli vyrovnať prakticky okamžite po tomto momente. Po prízemnom centri Azanga si loptu do vlastnej siete takmer zrazil Egert. V jedenástej minúte Šumbera zachytil zlú prihrávku a premenil nájazd strelou medzi Kukučkove nohy - 0:2. Náskok Záhorákov mohol znížiť Kadák, ale na loptu nedočiahol. O chvíľku išiel sám na brankára Jendrišek, a trafil pripraveného Ravasa.

Domáci tím bol aktívnejší. V 28. minúte si Zubairu narazil loptu s Azangom. Jendriškovo zakončenie obrana Senice odvrátila na rohový kop. O necelých desať minút neuspel hlavou Ghali, ktorý nedokázal poslať loptu do priestoru troch žrdí. Prvú iskierku nádeje vykresali Trenčania v 40. minúte. Kadákova strela z hranice šestnástky sa odrazila od tyče pred Jendriška, ktorý už z pár krokov nemal problém doklepnúť ju do opustenej siete - 1:2.

Hneď v úvode druhého polčasu mohol zrovnať stav Kadák, no jeho strela cez dvoch brániacich hráčov neprešla. O pár sekúnd neskôr si Jendrišek nabehol na prízemný center a vyrovnal na 2:2. V 50. minúte Kadákovo zakončenie v úniku mierilo nad brvno. Po vyrovnávajúcom góle sa hostia stiahli do ešte hlbšieho bloku pred vlastnú šestnástku. Dlhé minúty sa nič zaujímavé pred bránami nedialo. V 77. minúte Lavrinčík poslal ťažkú loptu z vnútra šestnástky vedľa. Desať minút pred koncom stretnutia trafil z ťažkého uhla Azango tyč. V 82. minúte Ikoba prešprintoval obrancov, prehodil Ravasa a sám pred opustenou bránou si udržal chladnú hlavu - 3:2.

Považania viedli o gól a zdalo sa, že sú na najlepšej ceste vybojovať tri body. Senica sa však nevzdávala a za krátku aktivitu v závere bola odmenená vyrovnávajúcim gólom. Šumberova strela sa odrazila od tyče pred osamoteného Sukisu Mashikeho, ktorý uzavrel rezultát na konečných 3:3. AS Trenčín remizoval pod hradom Matúša Čáka s FK Senica po divokom priebehu a mužstvá ostávajú v tabuľke naďalej bok po boku.

Autor: Dušan Guman / sport.sk