22.05.2021 19:00 CET
2 : 1
(2:0)

Slovan uzavrel sezónu s Trenčínom a prevzal majstrovskú trofej

Obhajca majstrovského titulu si v poslednom ligovom kole Fortunaligy poradil v nadstavbovej skupine o titul s AS Trenčín o gól 2:1 (2:0) a prevzal majstrovskú trofej.

Situácia bola už pred zápasom jasná a definitívna. Belasých nikto a nič nemohlo obrať o majstrovský titul, hosťom zas nikto nemohol uchmatnúť poslednú - šiestu priečku v nadstavbovej skupine o titul. Viacerí hráči Slovana dostali pred týmto duelom voľno a odcestovali za svojimi rodinami, s ktorými sa nevideli celé mesiace.

Tréner Vladimír Weiss dostál svojmu vyhláseniu a dal príležitosť ďalším hráčom z lavičky, na ktorej do budúcej sezóny avizuje poriadne zmeny. Domáci celok za víťaznou oslavou vykročil hneď v úvodnej desaťminútovke. V piatej minúte si pred šestnástkou vypracoval streleckú pozíciu maďarský legionár Holman a otvoril skóre - 1:0.

Slovan veľmi rýchlo pridal aj druhý zásah. Holman prihral Danielovi, ktorého strelu vyrazil hosťujúci brankár Kukučka iba k Lichému. Posledný menovaný dorazil loptu do odkrytej siete - 2:0.

Bratislavčania mohli skórovať aj viackrát a svoj náskok zveľadiť ešte v prvom dejstve. Daniel svoju príležitosť príliš šperkoval a Strelcovi neumožnil zakončiť Šulek. Greif v domácej bránke sa zapotil pred prestávkou, keď ho v 42. minúte preveril Ikoba. Do kabín schádzali tímy za dvojgólového vedenia Slovana.

Krátko po zmene strán neplatil gól Trenčína pre ofsajd. Hostia sa však o zápis do streleckej listiny pokúšali naďalej. Grief vyrazil ďalší pokus Ikobu a z následného rohového kopu hlavičkoval tesne vedľa Ghali. V 71. minúte opäť pohrozil Slovan - Medveděv trafil žrď. Kukučkovi potom po centri vypadla lopta, ale gólman svoju chybu napravil a zneškodnil strelu Holmana.

Trenčania sa čestného úspechu dočkali v 80. minúte. A spolu s nimi sa dočkal aj Ikoba, ktorý skóroval po prihrávke Ghaliho - 1:2. Na body to však AS nestačilo. ŠK Slovan Bratislava zdolal Trenčín 2:1. Na belasých čakalo po zápase odovzdávanie majstrovskej trofeje. Trenčín si v základnej časti dokázal vybojovať účasť v prvej šestke, no tam príliš veľa vody nenamútil.

Autor: Dušan Guman / sport.sk