12.12.2020 14:00 CET
1 : 1
(0:1)

V Senici v nevľúdnom počasí remíza so Zlatými Moravcami

V predposlednom jesennom kole remizovala Senica na domácom trávniku s FC ViOn Zlaté Moravce 1:1, keď doháňala jednogólové polčasové manko.

Za chladného a sychravého počasia sa v prvom polčase hralo vyrovnané stretnutie, a to prevažne v strede poľa. Absentovali aj väčšie príležitosti. Prvý strelecký pokus vyslali hostia Dugom v jedenástej minúte. Fryštál jeho pokus zneškodnil. Na druhej strane v 17. minúte po spolupráci s Malecom prudko zakončoval Piroska. Brankár Chovan jeho strelu vyrazil na roh.

V 45. minúte Balaj z priameho kopu približne z 25 metrov za pomoci teču jedného z domácich hráčov poslal hostí do vedenia - 0:1. ViOn schádzal na polčas lepšie naladený.

Do druhého polčasu vstúpili Seničania aktívnejšie a tlačili sa pred bránu Moraviec. V 55. minúte strela Košťála z dobrej pozície z rohu šestnástky Chovanovi veľa problémov nenarobila. V 60. minúte zahral stopér Moška vo výskoku rukou a z nariadenej jedenástky kapitán Piroska vyrovnal na 1:1.

Seničania si po góle vypracovali tlak. Mali tiež viacero rohových kopov. V 75. minúte mohol po centri Košťála zvrátiť skóre na stranu svojho tímu Malec, ale loptu z jeho hlavy Chovan vyškriabal na brvno. Seničania sa v závere snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no stav sa už nezmenil. Senica remizovala so Zlatými Moravcami 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk