20.02.2021 14:00 CET
2 : 3
(1:1)

Senica prehĺbila krízu s Trenčínom

FK Senica sa potápa čoraz hlbšie. V domácom zápase 20. kola Fortunaligy prehrala na svojej tráve s Trenčínom 2:3 (1:1).

V prvom polčase mali prevahu Trenčania. Zo začiatku boli nebezpeční domáci, keď už v tretej minúte na dvakrát zakončoval stopér Carrillo. Jeho prvá strela bola tečovaná, druhá išla nad. V dvanástej minúte ukázali Záhoráci peknú akciu. Po prihrávke Pirosku za obranu Košťál z vnútra 16-ky prestreli brankára Šemrinca - 1:0. Potom sa hralo prevažne na polovici Senice. V 17. minúte Čatakovičovu strelu z priameho kopu z 20-tich metrov Fryšták vyrazil na roh. Po jeho zahratí a signáli z rohu 16-ty prestrelil bránku El Mahdioui. V 26. minúte sa do veľmi dobrej pozície dostal Corryn, ale loptu netrafil. O šesť minút tvrdo pálil obranca Slávik; aj tentoraz Fryšták loptu vyboxoval. V 36. minúte po súboji Carrillu s Kadákom vyrovnal z nariadenej penalty Čatakovič - 1:1. Seničania sa konečne prebrali, hru vyrovnali a chýbal im kúsok šťastia. V 41. minúte po Piroskovom rohu skončila hlavička Asanoviča na pravej žrdi Šemrincovej brány.

Druhý polčas priniesol rušný futbal a gólovú prestrelku. V 48. minúte pálil z diaľky Košťál, a Šemrinec loptu vyrazil. O malú chvíľu si poradil aj s delovkou Gamboša. Hostia boli aktívni, v 63. minúte strieľal po zemi vedľa pravej žrde Kadák. V 67. minúte vyšla Trenčanom kombinácia Demitra - Kmeť. Druhý menovaný našiel v 16-ke Corryna, ktorý technickou strelou k ľavej žrdi upravil na 1:2. Už o dve minúty lopta po Malecovej hlavičke letela tesne vedľa ľavej žrde. V 77. minúte po centri Pirosku predĺžil loptu Asanovič a od Kapuadiho skončila v sieti - 2:2. O dve minúty mali výhodu rohového kopu hostia. Po jeho zahratí usmernil loptu do vlastnej siete Šimčák - 2:3. Záhoráci bojovali aspoň o vyrovnanie. Dudovu strelu Šemrinec kryl a Asanovičova hlavička z päťky letela vedľa. Seničania tak ani v druhom jarnom kole nezvíťazili a stále sú na poslednom mieste tabuľky. Senica podľahla Trenčínu 2:3.

Autor: Dušan Guman / sport.sk