25.05.2021 19:00 CET
2 : 0
(0:0)

Trenčín nezabral ani v play off o Európu a do finále mieri ViOn

V semifinále play off o účasť v Európskej konferenčnej lige hostil FC ViOn Zlaté Moravce AS Trenčín. ViOn po zápase mieri do finále po výsledku 2:0 (0:0).

Od úvodných minút sa hral obojstranne aktívny zápas. V deviatej minúte Pirinenov center z ľavej strany smeroval na Kadáka, ktorého hlavička len tesne minula bránu. Po polhodine hry centroval Kyziridis a Križan hlavou namieril tesne nad brvno vlastnej brány. Po následnom rohu Hrnčárov center Balaj predĺžil a Menichovi pred prázdnou bránou chýbal ku gólu polkrok. Z protiútoku zakončoval Ikoba, z hranice šestnástky však Chovana neprekvapil. V 44. minúte Čonkov center nasmeroval Balaj hlavou v dobrej pozícii zo šiestich metrov tesne vedľa.

Do druhého polčasu vstúpili aktívne domáci hráči. V 51. minúte rozohral dobrú akciu Švec. Cez Hrnčára a Kyziridisa sa k hlavičke dostal kanonier Balaj a svojím typickým spôsobom rozvlnil sieť - 1:0. V 57. minúte Orávikova prihrávka na zadnú žrď našla Kyziridisa, ten spätným centrom posadil loptu na hlavu Šveca a posledný menovaný nekompromisne poslal domácich už do dvojgólového vedenia - 2:0. Po hodine hry započali Trenčania vabank. Dve sľubné šance mal Ikoba. V 75. minúte Zubairu strelou z hranice šestnástky trafil spojnicu Chovanovej brány. V 81. minúte Ikoba nepochodil ani z troch krokov. FC ViOn Zlaté Moravce zdolal AS Trenčín 2:0 gólmi z druhého polčasu a postúpil tak do piatkového finále baráže o Európsku konferenčnú ligu.

Autor: Dušan Guman / sport.sk