20.03.2021 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

Moravce potvrdili formu, ich obeťou bol Trenčín

ViOn sa nesie na víťaznej vlne ďalej. Tentoraz zobral všetky body Trenčínu, ktorý zdolal o jediný gólik 1:0 (0:0).

Úvodné dejstvo však veľa futbalovej krásy neprinieslo. V chladnom počasí sa hrala obojstranne vyrovnaná partia. Do prvej šance sa dostal Kyziridis, no z 18-tich metrov mieril tesne vedľa. V 21. minúte zakončil Menich, ktorého strelu z uhla Kukučka vytesnil na rohový kop. Hralo sa hore-dole, avšak útoky končili na hranici malého vápna. V nadstavenom čase prvého dejstva to skúsil El Mahdioui. Jeho strelu z priameho kopu Chovan vyrazil.

Po zmene strán bolo na ihrisku vzruchu viac. V 56. minúte po závare v pokutovom území hostí vypálil Kyziridis, a jeho strelu odvrátil jeden z brániacich hráčov. Vzápätí sa na opačnej strane rútil Roguljič sám na bránu, a Chovan vytiahol veľmi dobrý zákrok. V 58. minúte Corrynov center z rohového kopu našiel na päťke Gažiho, ktorý v dobrej pozícii prestrelil. V 64. minúte Ďubek rozohral rohový kop, Kovaľ napálil z prvej a dezorientovaný Ramon hlavou prekonal bezmocného Kukučku - 1:0. V 76. minúte sa Hrnčár vydal na sólo z vlastnej polovice. Jeho dobrú strelu pod brvno Kukučka stihol vytesniť. Trenčania mohli zrovnať stav v 80. minúte, keď zoči-voči Chovanovi neuspel striedajúci Tučný. Zlaté Moravce v dramatickom dueli zdolali Trenčín 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk