07.11.2020 17:00 CET
5 : 0
(2:0)

Moravce s Trenčínom s najvyššou domácou výhrou

V trinástom kole Fortunaligy zdolal FC ViOn Zlaté Moravce AS Trenčín vysoko 5:0 (2:0).

Od úvodných minút sa hral obojstranne útočný futbal. Už v piatej minúte predviedol ViOn peknú akciu s koncovkou Čögleya, Šemrinec sa však ešte prekvapiť nenechal. Na opačnej strane v dvanástej minúte zakončoval Ligeon z uhla do autu. V 22. minúte Grozdanovski veľmi dobrou prihrávkou našiel Balaja a domáci kanonier otvoril gólový účet stretnutia - 1:0. O tri minúty nato sa skóre menilo opäť. Hrnčár poslal z pravej strany prudký center do malého vápna, kde medzi stopérov vletel Kovaľ a ukážkovo zavesil pod brvno - 2:0.

Po polhodine hry skúšal šťastie Hrnčár, no s jeho strelou z hranice 16-ky si Šemrinec poradil. V 43. minúte Balajovu hlavičku Šemrinec vytesnil na rohový kop. Po zmene strán sa Trenčania prezentovali profesorskou hrou. Naopak, boli to domáci, ktorí neustále hrozili. V 49. minúte pekne zasóloval Hrnčár. Individuálnu akciu zakončil krížnou strelou tesne vedľa pravej žrde. 53. minúta priniesla štandardnú situáciu, ktorú domáci zahrali veľmi originálne. Čögley iba priťukol Orávikovi, ktorý po zemi vysunul vo vápne Hrnčára, a ten zvýšil na 3:0. V 61. minúte Kapuadi fauloval Balaja a domáci mali výhodu pokutového kopu. Loptu si na biely bod postavil Balaj a s prehľadom zvýšil na 4:0. V 83. minúte zavŕšil rovnaký hráč svoj hetrik, keď strelou z prvej poslal do siete Hasprov center z pravej strany. V 86. minúte mohol skóre ešte navýšiť striedajúci Šmatlák, ale jeho strela skončila na ľavej žrdi. ViOn dosiahol historicky najvyššie domáce víťazstvo v lige, keď AS Trenčín zdolal 5:0.

"Tento zápas sa nám hodnotí dobre. Hráči splnili do bodky všetko, čo sme pripravili. Výsledok si chceme určite užiť, ale musíme byť stále na zemi a pripraviť sa na ďalšie stretnutie. Hra s Balajom na hrote nám funguje, všetci hráči tvrdo pracujú a on tie góly dáva," povedal po zápase tréner ViOn-u Ľuboš Benkovský. "Z našej strany to bol dnes veľmi zlý zápas. Zdá sa mi, že toto mužstvo hrá pekne, len keď je vonku 25 stupňov," vyjadril sa tréner hostí Stijn Vreven.

"Dnes sme podali fantastický výkon. Vyšlo nám prakticky všetko, na čo sme siahli. Na tento zápas sme boli veľmi dobre pripravení. Napriek absencii šiestich chalanov sme to zvládli excelentne," podelil sa s dojmami hráč ViOn-u Peter Orávik. "Podali sme komplexný výkon, každý išiel na 100-percent. Snažíme sa hrať pekný, útočný futbal a dnes to vyšlo dokonale. Ja sa cítim veľmi dobre a mám radosť z každého gólu. Teším sa, že som v tabuľke strelcov tak vysoko," uzatvára pozápasové hodnotenia autor hetriku Filip Balaj, ktorý sa s desiatimi presnými zásahmi vyhupol na čelo tabuľky kanonierov.

Autor: Dušan Guman / sport.sk