14.03.2021 16:00 CET
2 : 6
(2:2)

V Trenčíne hostili Slovan, padlo osem gólov

Osem gólov padlo na štadióne v Trenčíne, ale veľkú radosť domácim ultras nepriniesli. AS Trenčín podľahol v prvom nadstavbovom kole aktuálneho ročníka Fortunaligy bratislavskému Slovanu vysoko 2:6 (2:2).

Belasí si do 27. minúty vypracovali už dvojgólový náskok, keď oba góly zaznamenal Moha. Považania stihli vyrovnať ešte do polčasu gólmi Demitru a Corrynu. Hráči z hlavného mesta to po prestávke rozbalili naplno a strelili ďalšie štyri góly. V tabuľke majú na čele opäť o desať bodov viac, ako Dunajská Streda. Po vyrovnanom úvode pohrozili belasí. Vo ôsmej minúte zakrútil Nono loptu z rohového kopu na Čavrića, ktorý prudko vypálil. Gólman Kukučka sa lopty dotkol a vyrazil ju na ďalší roh. O sedem minút padol úvodný gól. Kapuadi prehral súboj v strede ihriska. Následne dostal Moha loptu do behu, zasekol si Slávika a technickou strelou obstrelil Kukučku - 0:1.

Hral sa otvorený futbal a mužstvá viac mysleli na ofenzívu. V 19. minúte Čataković vysunul Kmeťa, ktorý bránený protihráčom nedokázal dôrazne zakončiť. Na opačnej strane pred Mohom v poslednej chvíli zachránil vkĺzačkou Križan. Následný center poslal do bezpečia Kapuadi. V 28. minúte slovanisti prečíslili Trenčanov. Čavrič mal vysoký náskok pred brániacimi hráčmi a prihral spätne na Mohu, ktorý poľahky zvýšil na 2:0 pre svoj tím. Domáci celok znížil prakticky hneď. Pri centrovanej lopte sa zrazili dvaja brániaci hráči hostí. K odrazenej lopte sa dostal Demitra a tvrdou strelou k bližšej žrdi nekompromisne upravil na 1:2. Slovan sa mohol na predchádzajúce pozície vrátiť o minútu, no prienik Pauscheka skončil tesne mimo brány. Hra sa postupne vyrovnala. V závere polčasu sa po rohovom kope k hlavičke dostal Corryn a zrovnal stav na 2:2.

Ofenzívny futbal pokračoval aj po prestávke. V 49. minúte na centrovanú loptu nabehol Božikov, no do rany mu vbehli protihráči. Následná strela Rabia mierila nad bránu. Čataković na opačnej strane vystrelil príliš slabo a Greif nemal problémy zakročiť. V 58. minúte Zubairu stratil loptu pred súperovou šestnástkou. Henty sa dostal do brejku, ale jeho pokus vytlačil Kukučka na rohový kop. O štyri minúty obrana nezachytila Medvedevov center. Čavrić zostal osamotený v šestnástke, prehodil aj Kukučku a do prázdnej brány poslal Slovan do vedenia 3:2. V 70. minúte centrovaná lopta za obranu našla Hentyho. Ten bol bránený Piresom, ale domáci obranca ho nedokázal odstaviť a bolo 2:4.

V 76. minúte šiel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy Zubairu. Čatakovićova strela z 20-tich metrov iba tesne minula bránu. V 83. minúte skóroval z bieleho bodu Ratao, keď tak potrestal Slávikovu ruku v pokutovom území - 2:5. V 89. zavŕšil debakel domáceho Trenčína Ožbolt. Slovan zvíťazil pod hradom Matúša Čáka až prekvapujúco ľahko hokejovým výsledkom 6:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk