12.08.2020 19:00 CET
1 : 1
(0:0)

Trenčín so Zlatými Moravcami zatiaľ remízovými kráľmi

AS Trenčín vstúpil do nového ročníka Fortunaligy dvomi remízami. V druhom kole doťahoval náskok ViOn-u Zlaté Moravce, s ktorým si body podelil za remízu 1:1 (0:0).

Bol to zápas dvoch celkov, ktoré v prvom kole remizovali zhodne 2:2, hoci viedli o dva góly. Duel sa hral na žilinskom štadióne. V piatej minúte vyrazil Chovan priamy kop El Mahdiouioho a s Ikobovou dorážkou si poradil tiež. Chovan zakročil aj o desať minút neskôr. Roguljićovo vysunutie spracoval Ikooba a gólman vyrazil nohou. Ghaliho dorážke chýbala razancia a presnosť. O minútu neskôr Kovaľovu strieľanú prihrávku Hrnčár pred prázdnou bránou netrafil. Lopta skákala v pätke a Kovaľ ju poslal do pravej tyče. V 24. minúte Yem lobom vysunul Ikobu, ktorý v tesnej blízkosti zakončil priamo do Chovana. O chvíľočku nato Chovan musel vybehnúť pred Ikobom. V 32. minúte natiahol gólmana ViOn-u Roguljić. Po jednom z rohových kopov sa pred bránou dostal k padajúcej lopte Hrnčár, z tesnej blízkosti však napálil do Bergsena. V nadstavenom čase zasóloval Roguljjić a napriek faulu Moška sa dostal do pokutového územia. Jeho akciu zakončoval Ikoba, avšak nepresne.

V úvode druhého dejstva zlyhal zoči-voči Chovanovi Ikoba. O minútu neskôr striedajúci Kadák ľavačkou prekopol. V 62. minúte sa po rohovom kope hlavou presadil Balaj - 0:1. V 68. minúte zašprintoval z pravej strany Bukari. Prihrávku takmer z bránkovej čiary nepretavil na gól Ghali. Kadákova prudká strela z úctyhodnej vzdialenosti skončila tesne vedľa. Mahdiouiho pokus Chovan vyrazil na roh. V 83. minúte lopta od hostí prepadla až pred Bergsena. V poslednej chvíli ju vykopol Corryn. Čatakovićov center poslal Bukari hlavou tesne vedľa. V 88. minúte zakončil únik po ľavej strane Čataković a ranou pod brvno prepálil gólmana - 1:1. Bukariho ďalší únik zľava nezakončil presne Ghali. Následná potýčka v pokutovom území Moraviec skončila kartovými napomenutiami. AS Trenčín remizoval v Žiline so Zlatými Moravcami 1:1 a oba celky majú po dvoch kolách svorne dva body.

Autor: Dušan Guman / sport.sk