22.02.2020 14:00 CET
2 : 0
(1:0)

Slovan Bratislava - AS Trenčín 2:0

Ďalšie tri body v ceste za titulom si pripisuje Slovan po zápase s Trenčínom. Belasí opäť neinkasovali a natiahli túto fantastickú sériu už na 8 zápasov za sebou. To AS po hodoch s Michalovcami odišiel tentoraz naprázdno.

Gól mohol padnúť už po desiatich minútach, ale Ratao s Hentym to napokon do úspešného konca nedotiahli. Greif predviedol neskôr výborný zákrok pri hlavičke van Kessela, ale aj tak sa pískal ofsajd. Na druhej strane sa však už domáci radovali. Holman centroval z priameho kopu, Vernon tečoval a Bergsen nemal nárok - 1:0. Trenčania hrozili najmä v podaní krídelníka Bukariho, ktorý v 34. min prešprintoval po pravej strane a rútil sa sám na Greifa. Brankár však vyšiel zo súboja zoči-voči úspešne a podržal belasých. Bergsen musel potom hasiť šancu Abenu, skóre sa do prestávky nemenilo.

Vyrovnať chcel po zmene strán van Kessel, ale zaujímavou ranou sa mu to nepodarilo. Opäť bol proti neprestrielný Greif. Moha 20 minút pred koncom chcel prekvapiť Bergsena, ten si ale poradil a svoj tím ešte udržal v hre. O všetkom však rozhodol Ratao, pekne sa uvoľnil a upravil presnou strelou na 2:0. Brankár majstra si nenechal vziať čisté konto ani po dobrej strele Depetrisa a tak tri body ostali doma. Slovan neinkasoval už 8 ligových zápasov za sebou.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com