03.08.2019 19:00 CET
2 : 1
(1:0)

MŠK Žilina - AS Trenčín 2:1

Žilina sa s Trenčínom natrápila, no napokon v treťom fortunaligovom kole potvrdila úlohu favorita a zdolala Považanov tesne 2:1 (1:0).

Vo ôsmej minúte vyrobil hrubú chybu Šemrinec. Brankár hostí podbehol center, k lopte sa zadarmo dostal Sluka a prázdnu bránu neminul - 1:0. V 22. minúte krížnou strelou preveril pozornosť Šemrinca Boženík. Šemrinec, hoci s problémami, napokon všetko zvládol. O dve minúty Roguljić zatočil loptu k ľavej tyči žilinskej bránky; Holec parádnym zákrokom vyrazil. V 26. minúte žilinská obrana podcenila center. Maličký Bukari sa predral do zakončenia, lenže gólovú radosť mu ďalším fantastickým zákrokom pokazil Holec. V poslednej minúte prvého dejstva Boženík v dobrej pozícii pálil nad Šemrincovu bránku.

V 49. minúte Káčer vnútri šestnástky ideálne nabil naľavo pre nabiehajúceho Sluku, ktorý sa oprel do lopty. Tentoraz výborný zákrok vytasil Šemrinec. V 53. minúte skóroval AS, keď lopta skončila v sieti po skrumáži. Napokon to bolo po postavení trenčianskeho hráča mimo hry. V 59. minúte Koolwijk našiel Zubairua, ktorý z hranice šestnástky prestrelil Holeca - 1:1. V 74. minúte si striedajúci Tomič urobil priestor na technickú strelu, ktorú zatočil do ľavého horného rohu bránky. Šemrinec si na loptu siahol, na úspešný zákrok to však nestačilo - 2:1. Tri minúty pred koncom sa do zaujímavej pozície dostal opäť Tomič a tvrdou strelou preveril pozornosť Šemrinca. Viac sa nestalo, Žilina zdolala Trenčín 2:1 a ani v treťom kole nestratila zatiaľ ani bod.

Autor: Dušan Guman / sport.sk