24.08.2019 19:00 CET
0 : 4
(0:2)

Trenčín rozdrtil nováčka z Pohroní na jeho půdě

AS Trenčín nedal v šiestom kole Fortunaligy domácemu Pohroniu žiadnu šancu a prevalcoval ho výsledkom 4:0 (2:0).

Skóre duelu otvoril už v piatej minúte Roguljič - 0:1. Po centri Bukariho voľný Roguljič prekopol bránku. Bukari následne neuspel ani z uhla. Čatakovič mieril tesne vedľa žrde. Po centri Bukariho domáci obranca Bartoš tečoval loptu do brvna vlastnej bránky. Pohronie malo v prvom dejstve jedinú veľkú príležitosť. V 18. minúte Blahút tesne minul krížnou strelou vzdialenejšiu žrď. Hostia mali naďalej viac z hry a vytvárali si i šance. Roguljiča v tutovke vychytal Vantruba. Spoza šestnástky to skúsil Comvalius. Gólman Pohronia bol prikrátky až pri koncovke Bukariho z pravej strany pokutového územia k vzdialenejšej žrdi - 0:2. Domáci mohli znížiť na konci polčasu po rohu Pellegriniho, avšak Nosko hlavičkoval nad brvno.

V druhom polčase kapitána Pellegriniho nahradil Klec. Pohronie malo prevahu a zahrávalo niekoľko štandardiek. Hostia sa spoliehali na brejky. Po jednom z nich narobil Vantrubovi aj za prispenia teču problémy Bukari. Tesák prenikol do šestnástky z ľavej strany, no loptu po jeho strele zblokoval Skovajsa. AS dostal možnosť na zmenu skóre v podobe štandardky z pravej strany. Zahral ju Koolwijk a v šestnástke hlavou nadvihol loptu Čatakovič - 0:3. Tento moment domácich zlomil a už toľko nehrozili. Súper mohol naopak vedenie zvýšiť. Pri zakončeniach van Kessela a Roguljiča sa zaskvel Vantruba. Van Kessel sa neskôr prezentoval peknou hlavičkou, no minul bránku. V 85. minúte sa však zoči - voči domácemu gólmanovi presadil po zemi - 0:4. V samom závere mohol pridať čestný zásah domácich Klec, no v šestnástke ho pekným zákrokom vychytal Šemrinec. Trenčín vyhral na pôde Pohronia presvedčivo 4:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk