20.06.2020 20:00 CET
2 : 3
(0:2)

FC Zlaté Moravce - AS Trenčín 2:3

FC ViOn Zlaté Moravce podľahol v druhom kole nadstavbovej časti Fortunaligy na domácej tráve favorizovanému AS Trenčín 2:3 (0:2).

V hustom daždi sa hralo obojstranne aktívne. Už v druhej minúte Švec našiel Cmiljaniča, ktorého dobrú strelu Šemrinec vykopol. Po štvrťhodine hry Bukari naservíroval tutovku Ghalimu, ale ten namieril meter vedľa pravej žrde. V 25. minúte sa uvoľnil Bukari a namieril do šibenice. Avšak jeho zakončenie Pindroch na dvakrát skrotil. Postupne sa hostia čoraz viac tlačili pred Pindrocha. V 33. minúte Keston spätnou prihrávkou našiel Kadáka, a ten otvoril skóre - 0:1. Už o tri minúty sa scenár zopakoval. Van Kessel našiel spätnou prihrávkou Kadáka, ktorý pomedzi nohy Pindrocha zvýšil na 2:0 pre svoj tím. Silnú päťminútovku Trenčanov mohol korunovať Van Kessel; v čistej príležitosti ho vychytal Pindroch. V závere prvého polčasu mal na kopačke zníženie Cmijlanič, ale z hranice šestnástky nenamieril presne.

Obojstranne otvorená partia pokračovala aj po obrátke. V 54. minúte Brašeň posunul loptu Kovaľovi, ale ten vypálil tesne mimo. V 57. minúte El Mahdoui kolmicou vysunul Bukariho, ktorý zoči-voči Pindrochovi upravil na 3:0. Po hodine hry sa Švec predral do šestnástky, k lopte sa dostal Ďubek a prudkou strelou znížil za ViOn na 1:3. Už o minútu Švecova strela z hranice šestnástky lízala pravú žrď. Na opačnej strane sa v 75. minúte rútil z vlastnej polovice na bránku Van Kessel. V čistej pozícii ešte prihrával Bukarimu, ten však z päťky prestrelil. ViOn vrátil do stretnutia v 78. minúte exportným gólom Kovaľ. Záverečná hra vabank však už domácim vyrovnanie nepriniesla. ViOn Zlaté Moravce podľahol Považanom z Trenčína o gól 2:3 a AS si tak upevnil vedúcu priečku v skupine o udržanie sa v najvyššej súťaži.

Autor: Dušan Guman / sport.sk