07.03.2020 15:30 CET
2 : 0
(1:0)

FC Zlaté Moravce - AS Trenčín 2:0

AS Trenčín nevyužil možnosť zahrať si v nadstavbovej skupine o titul a ViOn-u Zlaté Moravce podľahol na jeho tráve 0:2 (0:1).

Domáci zaznamenali počas týždňa úspech v štvrťfinále Slovnaft Cupu a v sobotu dosiahli ďalší. Už v prvej minúte zakončil Ďubek, a jeho mierna strela skončila v náručí hosťujúceho brankára. Na opačnej strane strieľal Roguljič. V 22. minúte vybojoval loptu hlavou Švec a nabil Mészárosovi, ktorý z prvej poslal do koncovky Ďubeka. Toho Bergsen vychytal, vyrazenú loptu však do prázdnej bránky umiestnil Sloboda - 1:0. Po polhodine hry zbehol po pravej strane Švec, na hranici šestnástky našiel Brašeňa a jeho presnú strelu vytesnil brankár na roh.

Aj v druhom dejstve lepšie vyznievalo počínanie domácich. V 50. minúte Švec vyhral súboj s Ligeonom a išiel sám na brankára. Bergsen jeho strelu na dvakrát skrotil. O minútu nato sa aktívny Švec dostal k lopte po zmätkoch v obrane Trenčanov a do prázdnej brány zvýšil na 2:0. V 75. minúte sa ten istý hráč opäť pretlačil do koncovky, ale z uhla mieril do bočnej siete. V 78. minúte sa do prvej vážnejšej šance dostali hostia, keď Depetrisa vychytal pozorný Pindroch. ViOn Zlaté Moravce zdolal AS Trenčín 2:0 a pod hradom Matúša Čáka zavládol veľký smútok.

"Sme radi, že po troch úvodných zápasoch sa nám podarilo naplno bodovať. Nula na konci inkasovaných gólov je pokrok. Dnes sme na ihrisku urobili viac ako hostia, a preto si myslím, že víťazstvo je zaslúžené. Za dnešný výkon si chalani zaslúžia absolutórium," okomentoval duel tréner víťazného celku Karol Praženica. "Z našej strany nezvládnutý zápas. Chceli sme hrať pohodlný futbal, čo sa nevypláca. Moravce vyhrali zaslúžene. Chýbala nám emócia i nasadenie. Dnes sme sa z prvej šestky vybili sami. So synom sme dnes boli súperi, zajtra si dáme spoločný obed a život ide ďalej," povedal po skončené stretnutia tréner hostí Norbert Hrnčár.

Autor: Dušan Guman / sport.sk