03.11.2019 15:00 CET
3 : 0
(0:0)

AS Trenčín - MŠK Žilina 3:0

Prekvapujúcim výsledkom sa skončila dohrávka 14. kola Fortuna ligy medzi Trenčínom a Žilinou. Pod Dubňom vyhral oficiálne hostiteľský tím rozdielom triedy, šošoni tak strácajú na Slovan už 5 bodov.

Prvú šancu mal Čatakovič, jeho peknú ranu však Holec nepustil za chrbát, neskôr navrátilec Boženík neprešiel obranou AS. Holec sa vyznamenal aj pri šanci Koolwijka, zvládol to v poslednej chvíli na čiare. Prácu mal aj na druhej strane Chudý a to so šancou Boženíka, keď mieril nepríjemnú jedovku k žrdi. Jánošík potom dobrou strelou mieril do brvna Chudého brány. Určite sa bolo v tomto zápase na čo dívať, ale diváci v prvom dejstve napokon gól nevideli.

Druhý polčas začal aktivitou Boženíka, ale hlavičkou z dobrej pozície mieril vedľa. V 56. minúte šiel Káčer sám na Chudého, ktorý však jeho dobrý pokus vyrazil na roh, na opačnej strane Van Kesselovu strelu odvrátil Holec nohou tiež na roh. Skóre sa nemenilo ani po ďalej možnosti Van Kessela. Napokon gól padol dvadsať minút pred koncom. Pošmyknutie Sluku znamenalo, že Šulekov pokus ľavačkou našiel presné miesto na to, aby to bolo 1:0. Zlepenými gólmi sa AS zrazu dostal do dvojgólového trháku. Van Kessel prihral Bukarimu a ten upravil už na 2:0. Van Kessel takmer pridal tretí zásah, jemu sa to ale v 80. minúte nepodarilo. Vyšlo to Roguljičovi, ktorý zvnútra vápna navýšil vedenie AS. Vzhľadom na postavenie v tabuľke je toto víťazstvo viac ako nečakané.

Autor: Ľubomír Hudačko