24.05.2019 19:00 CET
0 : 0
(0:0)

Spartak Trnava - AS Trenčín 0:0

Tímy, ktoré sa v nedávnej minulosti radovali z titulu vo Fortuna lige mali v súčasnosti iné starosti, najmä Trenčínu nevyšllo množstvo zápasov a preto bojuje o záchranu aj po poslednom jarnom kole. V Trnave totiž len remizoval 0:0 a ešte bude hrať baráž o zotrvanie.

Veľké šance sa Trenčanom na priamu záchranu nedávali, všetko mali vo svojich rukách hráči Zlatých Moraviec. No i tak hostia túžili zabviť sa smoly a vyriešiť všetko ešte vopred a bez baráže. Plné ruky práce mal v úvode Šemrinec, ktorý odvrátil nebezpečné šance súpera, uspel pritom aj pri šanci Tavaresa po prvej desiatke minút. AS sa však vpredu trápil a dlho nevedel nič podstatné vymyslieť. Neujali sa ani štandardky, či náznaky možností na zmenu skóre. Napriek tomu mohli hostia uspieť, ale van Arnhemovu príležitosť obrana zlikvidovala. Šancu ešte mal Lovat, ale v závere polčasu nedal.

Po prestávke mal možnosť Ubbink, ale po pár minútach mieril iba vedľa. Potom neuspel Umeh, neskôr taktiež sa nepošťastilo Sleegersovi. Snaha Trenčína o strelenie gólu bola platonická, AS nenahrávalo do kariet ani priebežné vedenie Zlatých Moraviec a jeho barážový osud sa pomaly začal napĺňať. Veľkú možnosť mal Tavares 20 minút pred koncom, ale Šemrinec svoj tím podržal dobrým zákrokom. Hostia sa mohli radovať o niečo neskôr po odpískaní penalty, hoci nebola jednoznačná. Lenže Sleegers neuspel, Takáč chytil a body sa len delili po remíze 0:0. Trenčín tak o zotrvanie ešte bude bojovať v baráži s tímom z II. ligy.

Autor: Ľubomír Hudačko