08.12.2018 15:45 CET
3 : 1
(2:1)

Trnava přehrála Trenčín a doma vyhrála 3:1

Zúfalú jeseň uzavrel AS Trenčín na pôde nášho posledného pohárového zástupcu. Spartak Trnava zdolal Považanov 3:1 (2:1).

Skóre duelu dvoch trápiacich sa tímov otvoril Spartak. Lopta sa po rohu v piatej minúte odrazila k Yilmazovi; ten zblízka prekonal Hrdličku - 1:0. V trinástej minúte mohol zvýšiť Jirka, ale jeden z trenčianskych obrancov v poslednej chvíli zblokoval na roh. V 24. minúte Mance na šestnástke vykrútil Tótha, nacentroval na Corryna a jeho volej znamenal vyrovnanie - 1:1. Už o päť minút nato Grendel zakrútil loptu z priameho kopu presne k pravej žrdi - 2:1. Trenčania kopili chyby v obrane. Na Hrdličku sa rútil Yilmaz, ale netrafil bránu.

Hostia po zmene strán začali aktívnejšie napádať a získavali lopty. Spartak sa stiahol a hral na brejky. V 62. minúte sa Jirka ulakomil na strelu, Yilmaz by bol pravdepodobne skóroval. Trenčín mohol vyrovnať po technickej strele Corryna. V 76. minúte Grendelov pokus z priameho kopu vyškriabal Hrdlička. Od brániaceho hráča sa odpútal Yilmaz, ale nemal presnú mušku. Dianie na ihrisku ovládol Spartak. V 83. minúte si Yilmaz zopakoval nájazd na brankára súpera. Tentoraz uspel, keď trenčianskeho brankára prestrelil - 3:1. Trnava porazila Trenčín 3:1 v zápase, ktorý sledovalo iba 1321 divákov. Trnavčania tak prezimujú na ôsmom mieste tabuľky s trojbodovou stratou na prvú šestku. Trenčania, ktorí v lige nevyhrali už neuveriteľných desať zápasov, figurujú po jeseni na deviatom mieste.

"Na začiatku sme dali gól, ale nehrali sme dobre. Po 20-tich minútach sme prešli na hru s tromi obrancami, dali sme druhý gól a mužstvo sa ukľudnilo. V druhom polčase sme bránili v zóne a čakali sme na kontru. Šancu ešte v prvom polčase mal Yilmaz. Vyšiel mu aj brejk a dal tretí gól, čím definitívne rozhodol. Podarilo sa nám vyhrať a pripraviť sa na rozlúčkový zápas s Fenerbahce, ktorý bude u nás vo štvrtok," povedal po zápase tréner červenočiernych Radoslav Látal. "Inkasovali sme z prvej akcie v piatej minúte. Podarilo sa nám vyrovnať, ale po priamom kope domácich sme v polčase prehrávali. V druhom polčase mi chýbala väčšia agresivita, väčšie chcenie o lepší výsledok. Nevytvorili sme si však šance, domáci využili kontru a zaslúžene vyhrali, skonštatoval tréner Trenčína Vladimír Cifranič.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk;sport.sk