09.03.2019 14:00 CET
3 : 1
(0:0)

ŠKF Sereď - Spartak Trnava 3:1

V zápase 22. kola Fortunaligy a zároveň v dueli o poslednú miestenku v nadstavbovej skupine o titul zvíťazil domáci ŠKF iClinic Sereď nad Spartakom Trnava 3:1. A to bol stav do polčasu ešte bezgólový.

Trnavčania boli od úvodu aktívnejší. Hrali s podporou množstva fanúšikov, ktorí im v Myjave vytvorili domáce prostredie. Ani jedno mužstvo si v priebehu prvého polčasu nevypracovalo gólovú šancu. Bránku Serede ohrozil dvoma strelami kapitán hostí Grendel. Na opačnej strane sa zastreľoval Morong. Gól však nepadol. Po desiatich minútach druhého dejstva otvorila skóre Trnava. Grendel z priameho kopu prekonal Penksu - 0:1. O päť minút mohol vyrovnať Morong, ale jeho strela trafila iba brvno Rusovovej bránky. Sereď dala gól v 70. minúte z kopačky Susa - 1:1.

V 78. minúte zachránil Trnavu po hlavičke Michalíka jej brankár. O chvíľu nato však nestačil na zakončenie Hučka, ktorý poslal Sereď do vedenia 2:1. V nadstavenom čase si vlastný gól strelil Čonka a bolo vymaľované. Nováčik súťaže zvíťazil nad úradujúcim majstrom Spartakom Trnava 3:1 a týmto cenným trojbodovým zápisom si zabezpečil účasť medzi najlepšími šiestimi tímami Fortunaligy v nadstavbovej skupine o titul.

Autor: Dušan Guman / sport.sk