20.04.2019 17:00 CET
1 : 2
(0:1)

MŠK Žilina - ŠKF Sereď 1:2

V Žiline sa papierové predpoklady nenaplnili: domáci MŠK podľahol v skupine o titul nováčikovi zo Serede o gól 1:2 (0:1).

Zápas sa sotva rozbehol a hneď sa menilo skóre. V druhej minúte nedorozumenie v obrane MŠK potrestali hostia. Kuzma našiel zo stredu žilinskej šestnástky úplne voľného Ivána, a ten z ľavej strany prekonal bezmocného Dominika Holeca - 0:1. V jedenástej minúte vyrazil dopredu český obranca Martin Sus. Prenikol až pred Holeca, a jeho krížnu strelu brániaci hráč MŠK tečoval na rohový kop. Po ňom sa do dobrej pozície na ľavej strane dostal Pankarićan, ale jeho center pred bránku Holec chytil.

V 17. minúte pekne zahrali Žilinčania. Káčer v obrane zachytil rozohrávku Serede a po pravej čiare vysunul Tomiča. Ten vrátil loptu svojmu kapitánovi, ktorý našiel v šestnástke Boženíka. Róbert vypálil z otočky, a Nwolokor loptu smerujúcu k pravej tyči dokázal vyraziť. Sereď hrozila z každej pozície. V 21. minúte Iván vysunul Kuzmu, ktorý delovkou poriadne preveril žilinského gólmana. V 37. minúte Mihalík zľava odcentroval do šestnástky súpera, Tomič ale loptu z prvej poslal vysoko nad. Minútu pred koncom prvého polčasu domáci vrátili loptu do ohňa a Boženík pálil tesne vedľa pravej tyče.

V 59. minúte Káčerov center našiel hlavu Tomiča, ktorý v páde hlavičkoval vedľa. V 62. minúte Pečovský po ľavej strane vysunul Mihalíka, ktorý nabil Káčerovi. Kapitán Žiliny loptu trafil z prvej, tá však skončila tesne vedľa ľavej tyče. V 67. minúte tečovaná strela Kašu z diaľky padla presne pred Gerebenitsa, ktorý loptu v páde nezasiahol. V 70. minúte Lačný krížnou strelou k pravej tyči zvýšil vedenie Serede na rozdiel dvoch gólov.

O tri minúty nato Škvarka krátko po svojom príchode na trávnik vysunul po ľavej strane Mihalíka. Druhý menovaný našiel Káčera a kapitán "Šošonov" napálil pod brvno Nwolokorovej bránky - 1:2. V 85. minúte mali žlto-zelení veľkú šancu na vyrovnanie. Kaša z hranice šestnástky napálil tesne nad. Domácim nepomohol ani nadstavený čas. MŠK Žilina prehral na domácom trávniku so Sereďou nečakane 1:2 (0:1).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu