02.09.2018 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

AS Trenčín - Spartak Trnava 1:0

V siedmom a zároveň poslednom fortunaligovom kole pred reprezentačnou prestávkou zdolal AS Trenčín Spartak Trnava gólom v nadstavenom čase 1:0 (0:0).

Trenčania na "požičanom" trávniku v Myjave hrali od začiatku aktívne. Trnavčania však v ďalšej fáze držali loptu viac ako ich súper. Hostia vypojili z hry najmä nebezpečného Manceho. V 24. minúte Ubbink naľavo dobre vysunul Sleegersa, ale jeho center pred Rusova obrancovia eliminovali. V 29. minúte gólman Rusov zabránil čistej šanci Manceho, hoci zároveň zabrnkal na nervy svojim spoluhráčom. V 32. minúte chýbalo Jirkovi k lopte pár krokov a bol by sa sám rútil na Šemrinca. Prvú strelu na bránu videli diváci až v 38. minúte - hlavičkoval Sleegers. Gól z toho nebol. V 40. minúte zabránil dobrým zákrokom šanci Trenčína Janso. Pri strele Ubbinka musel Rusov preukázať kvalitu; lopta pred ním navyše skočila. Nasledoval prvý rohový kop Trenčína. A hoci si ho Považania zopakovali, z tohto mráčika nezapršalo. Na prestávku schádzali tímy do kabín za bezgólového stavu.

V 50. minúte Rusov včasne vybehol a zmaril šancu Trenčína. Pri ďalšej príležitosti sa v rozhodujúcom momente pošmykol Dangubić. Oba celky pôsobili veľmi unaveným dojmom. Reálne hrozilo, že Trenčín nepredĺži svoju sériu 44 ligových zápasov v rade, v ktorých vždy strelil aspoň jeden gól. Minútu pred koncom riadneho hracieho času mal možnosť rozhodnúť Umeh, ktorý dostal loptu pred bránkou Trnavy. Menovaný hráč však jednak nemieril presne a jednak bol v ofsajde. V poslednej minúte Abdul Zubairu vysunul do úniku Sleegersa. Ten išiel sám na bránu Rusova a nezaváhal - 1:0. AS Trenčín zdolal Spartak Trnava gólom v závere 1:0 a predsa len svoju neuveriteľnú sériu natiahol na číslo 45.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu